Arkas, Sütçüler Deposu büyüyor

Arkas, Sütçüler Deposu büyüyor

DB Schenker Arkas İzmir Sütçüler Deposu’nda lojistik alanında gerçekleştirdiği yatırımlar ile kapasitesini 2011 hedefi olan 3 bin 500 palet seviyesine...

DB Schenker Arkas İzmir Sütçüler Deposu’nda lojistik alanında gerçekleştirdiği yatırımlar ile kapasitesini 2011 hedefi olan 3 bin 500 palet seviyesine getirdi. Firma 2012 yılında bu rakamın iki katına çıkmayı hedefliyor. DB Schenker Arkas İzmir Sütçüler Lojistik Merkezi’nde modern depolama sistemleri ve dağıtım araçları ile müşterilerine kompleks lojistik çözümler sunuyor.

DB Schenker Arkas merkezin faaliyete başladığı 2010 yılından bugüne müşterilerine katma değer yaratmak ve optimum hizmeti verebilmek amacıyla yeni yatırımlar yaptı. Bu yatırımlar sonucunda DB Schenker Arkas bin metrekarelik alanda bin 400 palet ile başlayan kapasitesini 2011 yılında 2 bin 600 metrekarelik alanda 3 bin 500 palet seviyesine ulaştırdı. Şirket 2012 yılında 5 bin 400 metrekarede 6 bin palet işlem hacmi ile bu yılın iki katına ulaşmayı ve farklı hizmet türlerini geliştirmeyi hedefliyor.

Kapalı ve açık alanların toplamı 21 bin 500 metrekare olan DB Schenker Arkas İzmir Sütçüler Deposu’nda mal kabul, depolama, stok envanter takibi, etiketleme, elleçleme, re-packing, iç dağıtım, iade stok kontrol, zincir mağazalara ve müşteriye dağıtım konularında hizmet veriyor. Ağırlıklı olarak gıda, temizlik ve kimyasal malzemeler ve mobilya üreticilerine lojistik hizmeti sağlanan depo, İzmir limanına ve gümrüğe yakınlığı sayesinde müşterilerine zamandan tasarruf ve maliyet açısından da önemli avantajlar sağlıyor.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.