Ağır vasıta pazarı daralıyor

Ağır vasıta pazarı daralıyor

TAİD'e göre 3.5 ton ve üzeri ithal kamyon ve çekici pazarında Aralık ayında, kamyonda %30, çekicide %1 oranında daralma oldu.Toplamda %14 oldu. Ticari Araç...

TAİD'e göre 3.5 ton ve üzeri ithal kamyon ve çekici pazarında Aralık ayında, kamyonda %30, çekicide %1 oranında daralma oldu.Toplamda %14 oldu.

Ticari Araç İthalatçıları Derneği TAİD’in Ocak Ayı bültenine göre Aralık 2006 itibariyle ithal ticari araç satışlarında toplam pazarda yüzde 14 oranında daralma olduğu belirtildi.

Açıklamaya göre 3.5 ton ve üzeri ithal kamyon ve çekici pazarında Aralık ayında, bir önceki yılın Aralık ayı ile karşılaştırıldığında; kamyon pazarında %30, çekici pazarında ise %1 oranında bir daralma gerçekleşti. Pazardaki toplam daralma %14 oldu.

Ocak – Aralık dönemi toplamında ise aynı segmentlerdeki satışlarda bir önceki yılın aynı dönemine göre kamyon pazarında %6 daralma, çekici pazarında ise %10 büyüme olmak üzere; toplamda %2 oranında bir artış gerçekleşti.

2006 yılı Ocak - Aralık dönemi itibariyle, satılan ithal ticari araçların 2.627 adedi 3,5 -16 ton sınıfında olup (toplam satış adedindeki payı: %22 ); 16 ton ve üzeri kamyon ve çekici pazarında satılan ithal araç adedi ise 9.333 (toplam satış adedindeki payı: %78 ) oldu.

BUS&TRUCK

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.