Adana ulaşımda engelleri kaldırdı

Adana ulaşımda engelleri kaldırdı

Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) aldığı karar gereği, kentte faaliyet gösteren tüm toplu taşıma araçlarının, 7...

Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) aldığı karar gereği, kentte faaliyet gösteren tüm toplu taşıma araçlarının, 7 Temmuz 2012 tarihine kadar engellilere uygun hale getirilmesi kararlaştırıldı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Kaşif Barut, yazılı açıklamasında, 1 Temmuz 2005 tarihinde kabul edilen 5378 Sayılı Özürlüler ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun'un geçici 3. Maddesinde ?Büyükşehir Belediyeleri ve belediyeler, şehir içinde kendilerince sunulan ya da denetimlerinde olan toplu taşıma hizmetlerinin, özürlülerin erişebilirliğine uygun olması için gereken tedbirleri alır? ibaresinin bulunduğunu anımsattı.

Barut, kanunda, mevcut özel ve kamu toplu taşıma araçları bu kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren ?7 yıl içinde özürlüler için erişebilir duruma getirilir? hükmüne de yer verildiğini hatırlattı.

Konunun, 12 Ocak 2011 tarihinde toplanan UKOME üyeleri tarafından değerlendirildiğini belirten Barut, ?Toplantıda Adana'daki toplu taşıma araçlarının 7 Temmuz 2012 tarihine kadar engellilere uygun hale getirilmesi teklifi kabul edildi? ifadesini kullandı.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.