9-12-18 metrede pazar lideri BMC

9-12-18 metrede pazar lideri BMC

Yurtiçinde İzmir, Bursa, Antalya, Mersin, Fethiye' de başarı ile hizmet veren 12 m. alçak tabanlı Procity Solo otobüslerin yanısıra çok yakında Kahramanmaraş'...

Yurtiçinde İzmir, Bursa, Antalya, Mersin, Fethiye' de başarı ile hizmet veren 12 m. alçak tabanlı Procity Solo otobüslerin yanısıra çok yakında Kahramanmaraş' ta hizmete girecek 9 m. alçak tabanlı Hawk küçük otobüsler ile toplamda yurtiçinde 295 adet alçak tabanlı otobüs başarı ile hizmet veriyor. Yurtdışında ise 500 e yakın BMC alçak tabanlı otobüs İngiltere, İtalya, Fransa, İspanya, Bulgaristan ve Romanya gibi ülkelerde yıllardır hizmet veriyor.

Yurtiçinde Midilux, Probus, Belde ve Procity bunlara ek olarak yurtdışında da Hawk, Falcon, Condor, Nifty, Club, Karisma markalarıyla piyasaya sunulan yolcu taşıma serisi; solo, körüklü ve çift katlı yapılarda; 7.5, 9, 12 ve 18m. şasi uzunluklarında, standart ve alçak tabanlı, otomatik ve manuel şanzımanlı, dizel ya da doğalgaz motorlu seçenekler sunmaktadır.

Yurtiçinde 133 yetkili servis, 169 yetkili yedek parça satıcısı ile en yaygın satış sonrası hizmet ağına sahip olan BMC, yurtdışında da 11'i Avrupa da olmak üzere 30 distribütör ve servis ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Şehiriçi otobüslerde her zaman öncü olan BMC, yeni otobüs konseptlerinin geliştirilmesinde AR-GE ye en fazla kaynak ayıran kuruluşlardan biridir. 2010’da 60 milyon TL. AR-GE harcaması gerçekleştiren BMC' de iş merkezleri bazında, 540 mühendis ve tekniker tarafından AR-GE çalışmaları yürütülmektedir.

BMC alçak tabanlı şehiriçi otobüsler; kullanıcı ve çevre dostu, ekonomik, emniyetli ve verimli araç konseptleri ile toplu taşımacılık alanında faaliyet gösteren otobüs işletmecilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Euro 5 dizel motorlu veya CNG doğalgaz motorlu, klimalı, mükemmel izolasyonlu, ferah iç mekanı, panoramik - geniş yan camları ve sessiz motorlu BMC alçak tabanlı otobüsler yolcular için rahat bir yolculuk imkanı sağlamaktadır. Kaldırım hizasına kadar yana yatma özelliği ve engelli rampası ile tekerlekli sandalye ve bebek arabalı yolculara, yaşlı ve çocuklara rahat iniş-biniş imkanı sağlamaktadır.

1964 yılından günümüze; 46 yıllık tarihi boyunca 300.000 adedi geçen araç üretimi ile Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 milyar dolarlık ekonomik ürün katkısı yaratmış olan BMC’ nin, kuruluşundan bu yana yapmış olduğu yatırımlarının bugünkü değeri; 1,7 milyar TL.’ dir.  Brand Finance tarafından tüm sektörler bazında gerçekleştirilen 2010 yılı Türkiye’nin en değerli ilk 500 markası sıralamasında, 110 milyon USD’ lik ticari marka değeri ile BMC 42. sırada yer almıştır.


LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.