Yeni Crafter Okul ve Servis Türkiye yollarında

Yeni Crafter Okul ve Servis Türkiye yollarında

Crafter’ın model gamı, Okul ve Servis versiyonları ile tamamlandı. Her yönüyle yenilenen Yeni Volkswagen Crafter model ailesinin yeni üyeleri Okul ve Servis modelleri, Çeşme’de düzenlenen basın etkinliğiyle tanıtıldı.

1949 yılından bu yana, ürettiği her modeliyle ticaretin her alanında yer alan Volkswagen Ticari Araç, en önemli modellerinden biri olan Crafter’ın Okul ve Servis versiyonlarının satışına Mayıs ayında başlıyor. Marka geçtiğimiz yıl modelin Pikap ve Panel Van versiyonlarını pazara sunmuştu.

Ticari araç kullanıcılarının ihtiyaçları göz önünde tutularak, bir önceki versiyonu tamamen geliştirilerek, yeniden tasarlanan Yeni Volkswagen Crafter; teknoloji, güvenlik ve konfor öğelerindeki yeniliklerle dikkat çekiyor. Hem iç hem de dış tasarımındaki dikkat çekici değişikliklerle sınıfının çok ötesinde özellikler sunan ve sınıfındaki standartları yeniden belirleyen Yeni Crafter, 245.000 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

cesme-crafter-(17).jpgDeğişen beklentilere cevap veren yüzde 100 Volkswagen

Crafter ailesinin son üyeleri Yeni Crafter Okul ve Servis modellerinin tanıtımı amacıyla düzenlenen etkinlikte bilgi veren Volkswagen Ticari Araç Genel Müdürü Tolga Senyücel, “Yeni Crafter yüzde 100 Volkswagen. Tüm genleri Volkswagen AG tarafından oluşturuldu. Yeni Crafter’ın değişen ve gelişen müşteri beklentilerini karşılamaya yönelik çok uzun bir hazırlık evresi oldu. Bu hazırlık döneminde üretici tarafından Crafter’ın en çok satıldığı pazarlardaki üründen, pazarlamadan ve satıştan sorumlu ekipler Volkswagen AG’ye davet edilerek, çalışma ve araştırmalar yapıldı. Pazarların geri bildirimleri, ihtiyaçları masaya yatırılarak, tüm veriler harmanlanıp bugün gördüğünüz yüzde 100 Yeni Volkswagen Crafter ortaya çıkarıldı” dedi. 

cesme-crafter-(20).jpg

Yeni Crafter, hedeflediğimiz pazar payımıza ulaşmamızı sağlayacak

Tolga Senyücel, “Volkswagen Ticari Araç Türkiye olarak Crafter’ın da dahil olduğu C-D segmentinde daha önceki yıllarda yüzde 10’a yakın bir pazar payına ulaşma başarısını göstermiştik. Bu yılın geri kalan 7 ayında ise ilk etapta hedefimiz, ürünün pazar payını yüzde 6-7 seviyelerine çıkartmak. 2020 yılında ise yıl sonu ürün gamımıza katılacak yeni versiyonlarımızla, güçlenerek, bu segmentte arzu ettiğimiz yüzde 10’luk pazar payımıza tekrar ulaşmayı hedefliyoruz” diyerek sözlerini sürdürdü.

cesme-crafter-(23).jpg

Volkswagen Ticari Araç’ın 1949 yılından bu yana üretim yaptığını söyleyen Tolga Senyücel, Crafter segmentinde ise markanın 1975’ten bu yana üretim yaptığını yani yaklaşık 44 yıllık bir tecrübeye sahip olduğu bilgisini vererek, “Bugün burada, Crafter’ın Okul ve Servis versiyonlarının tanıtımı amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bildiğiniz üzere Crafter Pikap ve Panel Van versiyonlarını geçen yılın ikinci yarısında satışa sunmuştuk. Bu sene ise Crafter Okul ve Servis versiyonlarıyla, C-D segmentinde varlığımızı güçlendirerek hedeflediğimiz pazar payına ulaşmayı arzuluyoruz” diye konuştu.

cesme-crafter-(25)-001.jpgÇok daha iddialı bir şekilde geri dönüyoruz

Toplantıda daha sonra söz alan Volkswagen Ticari Araç Pazarlama Müdürü Taner Kozlan, pazardaki konumlarını Yeni Crafter’la çok daha güçlendireceklerine inandığını ifade etti. Globalleşen dünyada ticaretin son derece hızlı bir değişim içinde olduğunu, ticari hayatta kullanılan metotların, iş yapış şekillerinin de değişim gösterdiğini söyleyen Kozlan, “Ticarette kalıcı olmak isteyen markalar, değişen müşteri ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmak ve onların  beklentileri doğrultusunda ürünlerini dizayn etmek zorundalar. Bu anlamda otomotiv sektörü de hızlı bir dönüşüm içinde. Otonom araçlar, elektrikli araçlar hayatımıza girmeye başladı. Volkswagen Ticari Araç markasının da gelecek yıllarda bu amaç doğrultusunda üretilen  modelleri yollarda görülmeye başlanacak.“ dedi. 

Değişen müşteri ihtiyaçlarına en uygun çözümleri yaratmaya çalıştıklarını belirten Kozlan, “Bunu yaparken de öncelikle, özümüze bakıyoruz. Crafter özelinde Volkswagen markasının 44 yıllık bir ürün ve pazar deneyimi var” dedi.

cesme-crafter-(33).jpgcesme-crafter-(27).jpg

Pazardaki her 4 üründen biri Crafter’ın da bulunduğu sınıfta

Hafif ticari araç pazarında “Türkiye’nin en önemli segmentlerinden biri C-D segmenti. Bu pazarda satılan her dört üründen biri bu segmentte. Bu segment, tamamen ticari amaçla kullanılan araçlardan oluşuyor. Ticaret hayatındaki herhangi bir değişim, bu sınıfın satışlarını doğrudan etkiliyor. Daha önceki yıllarda segmentin alt sınıfı olan minibüs pazarında yüzde 25’lik pazar payına ulaşma başarısı göstermiştik. Şimdi öncelikli hedefimiz, geçmiş yıllardaki bu gibi başarıları, Yeni Crafter ile tekrar elde etmek. Yeni Crafter’ın sahip olduğu yeni özellikleri ve ürün gamı ile bunu gerçekleştireceğine inanıyorum” diye konuştu.     

cesme-crafter-(13).jpgYeni Crafter’la Konforlu ve Güvenli Yolculuklar

Yeni Crafter Okul ve Servis modellerinin pazara sunulurken iki ana unsurun göz önünde bulundurulduğunu; konforlu ve güvenli yolculukları hedeflediklerini söyleyen Taner Kozlan daha sonra Yeni Crafter’la ilgili detaylı bilgiler verdi.

Yeni Crafter’da sadece yolcu konforu değil sürücü konforu ön planda

Yeni Crafter’ın öne çıkan konfor öğelerinin başında sürücü koltuğu geliyor. Crafter’ın sürücü koltukları müşteri istek ve beklentileri doğrultusunda iki farklı model olarak sunulmakta. Yeni Crafter’ın Highline modelinde kendi segmentinde ilk kez sunulan AGR Sertifikalı, 14 farklı yöne ayarlanabilen, sırt, bel, baldır desteği gibi birçok konforlu kullanım özelliği sunan, sürücü ağırlığına göre ayarlanabilir süspansiyonlu “Ergo Comfort” adında sürücü koltuğu bulunmakta. 

İki farklı donanım: Comfortline ve Highline

Yeni Crafter Okul ve Servis, Comfortline ve Highline donanım seviyelerinde satın alınabilecek. Birçok güvenlik ve konfor özelliğinin standart olarak sunulduğu Comfortline donanım seviyesi dışında, müşteri istek ve beklentileri doğrultusunda oluşturulmuş Highline donanım seviyesinde ise Composition Media radyo, Led Farlar ve Led Gündüz Sürüş Farları ile ErgoComfort Körüklü Sürücü Koltuğu standart olarak sunuluyor.

cesme-crafter-(10).jpgSınıfının en güçlü motoru

Sınıfının en güçlü motoruna sahip Yeni Crafter, 2.0 litre hacimli turbo dizel motorla satışa sunuluyor. Türkiye pazarında kendi segmentinde ilk olan 2.0 litre hacimli turbo dizel motor 177 PS güç üretirken 410 Nm tork sağlıyor. Volkswagen Ticari Araç tarafından Yeni Crafter için ticari hayatın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanmış, dayanıklı ve uzun ömürlü motor, yüksek performansı, düşük yakıt tüketimi ve yüksek çekiş gücü ile öne çıkıyor.

Servotronik direksiyonla kolay manevra kabiliyeti

Yeni Crafter’da standart olarak sunulan servotronik direksiyon, şehir içinde kolay manevra yaparak rahat kullanım ve park etmede kolaylık sağlıyor. Direksiyon düşük hızlarda yumuşayarak kolay bir sürüş sağlarken, yüksek hızlarda da sertleşerek kullanıcının ani hareket yapmasını engelleyip sürüş güvenliğini artırıyor.

Yüzde 100 Volkswagen AG onaylı üst yapı

Yeni Crafter’ın en önemli özelliklerinden biri de üst yapı çalışmalarının bizzat Türkiye’de geliştirilmiş olması. Yeni Crafter’ın üstyapı çalışmaları Doğuş Otomotiv garantisi altında Türkiye’de gerçekleştiriliyor. Otomotiv sektöründe kendi konularında uzman ve deneyimli birçok yerli yan sanayi ile Volkswagen kalitesinde ürünler geliştirilerek aynı zamanda ülke ekonomisine de katkıda bulunuluyor. Sektör ihtiyaçları ve müşteri beklentileri göz önüne alınarak yapılan ürün geliştirmeleri neticesinde, sürücü ve yolcuların konforlu seyahat etmesini sağlayan birçok yeniliğe imza atılıyor.

vw-crafter-ic-2018-1.jpgSınıfında tek: 8 ileri otomatik vites seçeneği

Sınıfında yalnızca Yeni Crafter tarafından sunulan 8 ileri otomatik vites seçeneği, yakıt tüketimini azaltan, hızlı ivmelenme sağlayan, yumuşak ve sarsıntısız vites geçişi sunuyor. Kullanım kolaylığı ve sağlamlığı ile öne çıkan bu şanzıman Yeni Crafter modellerini şehir içi yolculuklar için çok uygun bir araç haline dönüştürüyor.

İleri teknoloji sürücü destek sistemleri

Yeni Crafter, segmentinin üstünde ileri teknoloji ve güvenlik donanımları sunuyor. En son teknolojiye sahip aktif ve pasif güvenlik sistemleri kaza riskinin azaltılmasına yardımcı oluyor. Standart olarak sunulan İkincil Çarpışma Önleme Asistanı, kazadan hemen sonra bilinç dışı yapılabilecek hareketlerin önüne geçerek, aracı durduruyor ve ikinci çarpışmanın olma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Rüzgar Savrulma Asistanı, özellikle viyadüklerde, fırtınalı havalarda ve yüksek süratlerde, Yeni Crafter’ın yola daha sıkı tutunmasını sağlıyor. Yorgunluk Tespit Sistemi ise, sürücünün aracı kullanımıyla ilgili parametrelerine bakarak yorgunluk durumunu tespit ediyor ve sürücüyü ikaz ediyor. Şerit Takip Asistanı, sürücünün bulunduğu şeritten farkında olmadan ayrıldığını tespit ettiğinde direksiyona müdahale ederek sürücüyü uyarıyor, olası kazaları engellemeye yardımcı oluyor. Uzun far asistanı, gece sürüşü sırasında karşıdan bir araç gelmesi durumunda uzun farları otomatik olarak kapatıp gerektiğinde tekrar devreye alarak kullanıcılara konforlu ve güvenli bir sürüş imkanı sunuyor. Hız sabitleyici ise, uzun yolda sürücünün konforunu artırmanın yanı sıra uygun hız aralığında ekonomik bir sürüş imkânı sağlıyor.  

Sınıfının en iyi aerodinamik tasarımı

Yeni Crafter, baştan aşağı yenilenen dış tasarımıyla da dikkat çekiyor.  Highline donanımında standart olarak sunulan LED farlar, yoğun ışıklı ortamlarda dahi aracın çok rahat fark edilmesini sağlayarak, yol güvenliğini artırıyor. Yeni Crafter’ın bir önceki nesline göre yüzde 10 daha düşük olan hava sürtünme katsayısı, yakıt tüketiminin düşürülmesine katkı sağlıyor.

Düşük kullanım maliyetleri

Yeni Crafter, geliştirilen teknolojileriyle daha düşük kullanım maliyetleri sunuyor. Yüksek 2.el değeri, düşük yakıt tüketimi ve düşük bakım maliyetleri ile bu segmentin kullanıcıları için ekonomik bir ticari araç olma özelliğini taşıyor.

Yeni okul mevzuatına uygun

Yeni Crafter, okul servisleri mevzuatında yapılan yeni düzenlemelerle belirtilen tüm güvenlik özelliklerine sahip; yolcu koltuklarına entegre sensörler, araç dışındaki kör noktaları gösteren üç kamera, sınıfında tek olan otomatik yükseklik ayarlı, üç noktadan gergili emniyet kemeri bunların arasında öne çıkan özellikler.

İlk planda iki farklı koltuk konfigürasyonu

Yeni Crafter’ın Mayıs ayında Türkiye yollarıyla buluşan Okul ve Servis versiyonları, Ekstra Uzun Şasi ve Yüksek Tavanlı olarak, 16+1 ve 19+1 koltuk konfigürasyonlarıyla satın alınabilecek.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum