UTİKAD, “Yeşil Ofis Programı”na katılıyor

UTİKAD, “Yeşil Ofis Programı”na katılıyor

UTİKAD,WWF-Türkiye Tarafından Yürütülen Yeşil Ofis programı için düğmeye bastı. Türk lojistik firmalarını aynı çatı altında toplayan UTİKAD,...

UTİKAD,WWF-Türkiye Tarafından Yürütülen Yeşil Ofis programı için düğmeye bastı.

Türk lojistik firmalarını aynı çatı altında toplayan UTİKAD, ?Yeşil Ofis Programı? ile dernek binasında gerçekleştireceği çevre dostu uygulamalarla, çevre farkındalık ve bilincinin artırılmasına rehberlik edecek.

Bir sosyal sorumluluk çalışması kapsamında yürütülen ?Yeşil Ofis Programı?nın uygulayıcısı olmak için ilk adımı atan UTİKAD; enerji tasarrufu, yenilenebilir kaynaklar, doğal kaynakların bilinçli kullanımı ve bu doğrultuda yaşam tarzının değiştirilmesi konularında, hem dernek bünyesinde hem de üyeler tarafında bilinç düzeylerinin arttırılmasını planlıyor.

WWF-Türkiye tarafından tasarlanan ?Yeşil Ofis Programı? çerçevesinde öncelikle dernek ofisinde pratik çevre dostu uygulamaların hayata geçirilmesi hedeflendi. ?Küçük Değişikliklerle Büyük Sonuçlar? sloganıyla yola çıkan UTİKAD, ofiste ?kağıt kullanımı?, ?atık yönetimi? ve ?satın alma? başlıkları altında belirlenen ilk pratik çevre dostu uygulamaları hayata geçirerek, lojistik yönetiminde ?Yeşil Ofis? anlayışı konusunda öncü rolü üstlenecek. UTİKAD, program kapsamında belirlediği hedeflere ulaşarak Yeşil Ofis Sertifikası?nı almayı hedefliyor.

UTİKAD, iklim değişikliğiyle mücadeleye dikkat çekmek amacıyla ülkemizde WWF-Türkiye öncülüğünde 31 Mart?ta gerçekleştirilen ?Dünya Saati? (Earth Hour)  kampanyasına, dernek ofisi ve üyelerinin de katılımıyla, ışıkları 1 saat söndürerek destek vermişti.

UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin,  ?Yeşil Ofis Programı?nın daha yaşanabilir bir dünya ve Türkiye için önemli bir adım olduğuna dikkat çekerek, lojistik sektörünü ve dernek üyelerini bu programa katkıda bulunmaya davet etti.

Erkeskin, yaptığı açıklamada, ?UTİKAD olarak bizden sonraki nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabilme sorumluluğumuzu yerine getirme bilincinin yaygınlaşması amacıyla projeye tam destek vermeye devam edeceğiz.?dedi.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.