UND, “Yeşil Lojistik”i seminerde masaya yatıracak

UND, “Yeşil Lojistik”i seminerde masaya yatıracak

Uluslararası Nakliyeciler Derneği, lojistik sektörü temsilcilerine doğru karbon miktarının hesaplanması, AB Yeşil Mutabakatının sorunsuz hayata geçmesi ve karbon miktarlarının düşürülmesi noktasında nasıl hareket edilmesi gerektiğini anlatacak.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği tarafından sitemizle de paylaşılan seminer duyurusu aşağıda yer almaktadır:
Yeşil lojistik, çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik prensiplerini lojistik süreçlerine entegre etme yaklaşımıdır. Bu yaklaşım, lojistik operasyonlarında enerji verimliliği, karbon ayak izinin azaltılması, atık yönetimi ve geri dönüşüm gibi çevresel etkilerin minimize edilmesini hedefler.

Avrupa Birliği, Avrupa Yeşil Mutabakatı (Europe Green Deal) kapsamında 2050 hedefi olan sıfır karbona ulaşmak için Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizmasını (SKDM) bazı sektörler için 2023 yılında devreye aldı. 1 Ocak 2026 tarihinde geçiş süresi sona ererek ihracatçı firmalara yeni yükümlülükler getirecek olan sistem için ihracat süreçlerinin parçası olan lojistik firmalarının da hazırlıklarını tamamlamaları gerekiyor.

Yeşil Lojistik alanında Derneğimizin işbirliği yaptığı INSPECCO Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş. Akdeniz Bölge Müdürü Aycan Acet tarafından 4 Temmuz Perşembe günü saat 14:00’te “ Lojistik Sektöründe Yeşil Lojistik Devri” konulu seminer gerçekleştirilecek. Seminerde, lojistik sektörünün doğru karbon miktarının hesaplanması, AB Yeşil Mutabakatının hayata geçmesi sürecinde yasal olarak firmaların sorun yaşamaması ve karbon miktarlarının düşürülmesi noktasında nasıl hareket etmeleri gerekecekleri aktarılacak.

Seminere kayıt için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_ObIB5VjOSIaOiTnwUIONlg

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.