Türk P&I teminat limitini 1 milyar dolara yükseltti

Türk P&I teminat limitini 1 milyar dolara yükseltti

Kuruluşunun birinci yılında ihtiyaca özel ürünler geliştirerek Türk denizcilik sektörüne önemli katkılar sağlayan Türk P&I Sigorta, teminat limitini...

Kuruluşunun birinci yılında ihtiyaca özel ürünler geliştirerek Türk denizcilik sektörüne önemli katkılar sağlayan Türk P&I Sigorta, teminat limitini 500 milyon Amerikan Doları’ndan 1 milyar Amerikan Doları’na yükselterek, sorumluluk limitinde dünyadaki sayılı P&I Kulüpleri arasına katıldı.

Türk P&I Sigorta geçtiğimiz bir yıl boyunca armatörlere, gemi işletenlere, dalış botu sahiplerine, turistik teknelere, yatlara ve balıkçılara sigorta teminatı sunarak sektörün tüm paydaşlarının ihtiyacını karşılama konusunda kısa sürede önemli bir mesafe aldı. İkinci yaşına girerken büyük bir yeniliğe imza atan Türk P&I, dünyada çok az sayıda P&I Kulübünün sağlayabildiği 1 milyar dolar limitli teminatı Türkiye’de ilk defa sektörün hizmetine sunuyor.

Şu ana kadar sunulan 500 milyon dolar limitli teminat sektörün büyük bir çoğunluğunun talebini karşılasa da, zaman zaman daha fazla yolcu sayısı olan ve farklı nitelikte koruma isteyen sigortalılar daha yüksek limitli teminatlar talep etmekteydi. Türk P&I bu konuda yaptığı çalışmalar neticesinde sigortalılarına 1 milyar dolar limitli teminat sağlamaya başlayarak dünyada bu alanda hizmet veren köklü liderler arasına üst sıradan girmiş oldu.

Uluslararası sigortacıların egemenliğinin dışına çıkarak yerel sigortacı olarak Türk denizcilik piyasasına bu teminatları elde etme imkânı sunan Türk P&I, denizcilik sektörünün gelişmesi için önemli yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Türkiye’de yerleşik bir şirket olarak, benzer P&I kulüplerinden farklı şekilde, müşterilerine Türk Kanun ve Hükümlerine uygun servis veren Türk P&I, bu sayede mağdur sıfatındaki tüm 3. şahısların doğrudan dava açma ve başvuru hakkına fırsat tanıyor.

Türk P&I, Türk denizcilik sektöründe farkındalığın ve sigortalanma oranının artırılması konusunda mücadele verirken, kuruluşunun ilk yılında en kaliteli güvenceyi en uygun fiyatla sunmayı sağlamıştı. Sunduğu esnek ürünlerle sektöre çok sayıda alternatif teminat olanağı getiren Türk P&I, ülkemizde uluslararası standartlarda denizcilik sigorta hizmeti verilmesinin öncüsü olmayı geçen bu kısa sürede başardı.

LOJİPORT

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.