TREDER, ithal treylere savaş açıyor

TREDER, ithal treylere savaş açıyor

Toplantıya TREDER üyelerinin tamamına yakını katılırken, toplantıdan önce, Kanat Boya yöneticileri, fabrikayı TREDER üyelerine gezdirdi. Fabrika ziyareti...

Toplantıya TREDER üyelerinin tamamına yakını katılırken, toplantıdan önce, Kanat Boya yöneticileri, fabrikayı TREDER üyelerine gezdirdi. Fabrika ziyareti sırasında yapılan yangın tatbikatı, TREDER üyelerinin ilgi ve takdiriyle karşılandı. Fabrika ziyareti ve sonrasında, Kanat Boya yöneticileri, yaptıkları sunumda hem fabrikalarını tanıttılar, hem de treyler imalatında kullanılan Kanat Boya ürünleri hakkında TREDER katılımcılarına bilgi verdiler.

TREDER Yönetim Kurulu Başkanı Recep Serin, Derneğin Yönetim Kurulu toplantısında, kasım 2011 tarihindeki Comvex İstanbul Fuarının, TREDER-TÜVSÜD Projesine katılan üyelerdeki proje çalışmalarının, TREDER Teknik Komitesi?nin yaptığı çalışmaların, ADR ile ilgili olarak bundan sonra TSE nezdinde yapılacak girişimlerin, ithal treylerlerle ilgili yurdumuzda yapılan işlemlerin değerlendirildiğini belirtti. ASBİS Sisteminin devreye girmesi için ilgili yönetmeliğin İçişleri Bakanlığı?nda imza için beklediğini ifade eden Serin, yönetmeliğin devreye girmesiyle ilk uygulamanın otomobiller için yapılacağını, gerek treylerler için pilot uygulama başlatılması gerekse derneğimizce takip edilen diğer konulardaki gelişmelerin izlenmesi ve katkıda bulunulabilmesi için, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı başta olmak üzere ilgili tüm kurumlarla görüşme ve beraberce aksiyon almaya devam edileceğini söyledi.

Yönetim Kurulu Başkanı Recep Serin, Türkiye Otomotiv Sektörü Strateji Eylem Planına römorkların dahil edilmemesinden dolayı rahatsızlık duyduklarını, bu konuyu geçmişte, ilgili kurumlar nezdinde gündeme getirdiklerini, bundan sonra da gündeme getirmeye devam edeceklerini ifade etti. 

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.