Topbaş pazarlık yaptı

Topbaş pazarlık yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Ümraniye'de yapacağı tepeüstü köprülü kavşağının temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Ümraniye'de yapacağı tepeüstü köprülü kavşağının temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Ümraniye Kaymakamı Mehmet Ali Yıldırım, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, bazı ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Kadir Topbaş, prensip olarak temel atmalara katılmadıklarını ancak yapılacak kavşağın Ümraniye için büyük önem arz ettiği için temel atma töreni düzenlediklerini belirtti. İstanbul'a yapılan yatırımlarda açılışlara dahi fırsat bulamadıklarını dile getiren Topbaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılan törende 755 milyon liralık yatırımların toplu açılışını yaptıklarını belirtti. Şu anda altyapı ve kavşaklar dahil 750 milyon liralık açılışı bekleyen yatırım olduğunu kaydeden Topbaş, bunları açmaya fırsatları olmadığını söyledi.

2011 yılı sonuna gelindiğinde Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları yatırımların 43 milyar liraya ulaşacağını aktaran Topbaş şöyle konuştu: "Yer altında, üstünde, alt yapıda onlarca, binlerce şantiye ve çalışma var. Göreve geldiğimiz zaman İstanbul'daki kavşaklar sayısı 57 adet idi. Biz bu güne kadar 7 yıl içinde İstanbul'a yaptığımız kavşak ve yol çalışmalarının toplamı 231 adettir. Bunlara yapmış olduğumuz harcamalar da 5 milyar lira civarında. 405 kilometre ham yol yapmışız. Şu anda 24 tane kavşak inşaatımız devam ediyor."

Konuşmasında CHP'li Nurettin Sözen'in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemine de değinen Topbaş, Sözen'in 4 kavşak inşaatına başladığını 2 tanesini bitirebildiğini söyledi. Topbaş, kalan 2 kavşağı ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde tamamlandığını aktardı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin vatandaştan kopuk bir parti olduğunu söyleyenTopbaş, Mevlana'nın "Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır" sözünü hatırlattı. CHP'nin televizyonlarda verdiği reklamları eleştiren Topbaş, "Bu milletle halka duyguların örtüşmüyorsa anlaşman mümkün değil. İstediğin kadar televizyonlara reklam ver. Hepsi yapmacık, senden bir parça değil ki. Nasıl yapsam da mevkileri ele geçirsem, bir yerlere gelsem, o geçişte kaldı. Milletin artık feraset ve kalp gözü açık. Vaadlere inanmıyor. Yapılanları görüyor zaten." dedi.

Konuşmaların ardından Topbaş, üstlenici firmanın yetkilisini kürsüye davet ederek pazarlık yaptı. Kavşağın bitiriliş süresinin 240 gün olarak belirlendiğini ve bunun çok uzun olduğunu aktaran inşaatın Mayıs sonunda bitirilmesini istedi. Topbaş, "240 gün tahammül edilir mi? Zaten yeterince gecikti. Bunu geriye çekeceğiz ve oraya tarih koyacağız geriye sayacağız. 240 günü konuşamayız bu işkence ne kadar erken biterse o kadar zaman, yakıt tasarrufu olacak ve stresten kurtulacağız. Ben diyorum ki Mayıs sonuna bitirelim bunu. Mayıs sonuna inşallah bitecek. Mayıs sonunda açılış yapacağız. Geriye inşallah günleri sayacağız saya saya mayıs sonuna geldik mi bitireceğiz. Gece gündüz demeden çalışacaksınız" diye konuştu.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.