TLS Lojistik ve Tuscor Lloyds bir araya geldi

TLS Lojistik ve Tuscor Lloyds bir araya geldi

TLS Lojistik ve Tuscor Lloyds yetkilileri, iki yıldır global ölçekte süren işbirliklerini geliştirmek amacıyla Londra’da bir araya geldi. İki şirket,...

TLS Lojistik ve Tuscor Lloyds yetkilileri, iki yıldır global ölçekte süren işbirliklerini geliştirmek amacıyla Londra’da bir araya geldi. İki şirket, çeşitli ülkelerde proje taşımacılığı yapıyor. Ağırlıklı olarak enerji sektörüne odaklı çalışan TLS Lojistik ve Tuscor Lloyds, dünya üzerindeki herhangi bir noktadan başka bir noktaya her türlü yükü rahatlıkla taşıyabiliyor.

Rekabetçi lojistik çözümleri ile müşterilerine hizmet veren TLS Lojistik, dünyanın belli başlı lojistik sektörü şirketlerinden oluşan ve sürekli büyüyen bir çözüm ortakları ağının da bir parçası. Merkezi İngiltere’nin Manchester şehrinde bulunan global partnerleri Tuscor Lloyds da bu ağın en önemli isimlerinden biri. TLS Lojistik ve Tuscor Lloyds yetkilileri, iki yıldır süren işbirliklerini güçlendirmek adına İngiltere’de bir araya geldi.

İki şirket, dünyanın çeşitli ülkelerinde proje taşımacılığı yapıyor. Çalışmalarının odağında enerji sektörü yer alıyor. Örneğin, 100 tonluk rüzgâr güllerinin Çin’in Şangay şehrinden Mersin’e, tek parça hâlinde nakledilmesi işini birlikte başarıyla gerçekleştiriyorlar. Bu konuda derin bir deneyim sahibi olduklarından benzer vasıflardaki yükleri dünyadaki herhangi bir noktadan başka bir noktaya rahatlıkla taşıyabiliyorlar.

TLS, Tuscor’un en eski ve değerli partnerlerinden biri. İyi bir partner ağı, lojistik sektöründe başarının olmazsa olmazlarından. Bu tür bir ağ sayesinde, dünya üzerindeki her noktaya taşımacılık yapılabiliyor. TLS ve Tuscor Lloyds’un özellikle Hong Kong’da çok verimli yürüyen bir işbirlikleri bulunuyor. Kuzey Amerika, İngiltere ve Meksika’da da sağlam bir partnerlik ilişkisini başarıyla yürütüyor ve yılda ortalama 2 bin konteynerlik bir iş hacmi gerçekleştiriyorlar. Türk ihracatçı firmalardan Petlas, Türk Traktör ve Yaris Kabin, yabancı ithalatçı firma CNH Mexico, iki şirketin ağırlıklı olarak taşımacılık hizmeti alan kuruluşlar arasında başı çekiyor.

TLS Lojistik’i temsilen İngiltere’de gerçekleştirilen görüşmelere katılan genel müdür yardımcısı Aykut Yakalı şunları söylüyor: “Acente hizmeti verdiğimiz partnerimiz Tuscor Lloyds’un İngiltere’deki genel merkezinde yaptığımız görüşmeler çok verimli geçti. Yeni işbirliği alanlarını ve fırsatları konuştuk. Yıllık 2 bin konteyner kapasiteli işbirliğimizi önümüzdeki yıl %50 artırmayı kararlaştırdık. Mevcut partnerlerimizle ilişkilerimizi güçlü tutmak, aramızdaki sinerjiyi korumak için onlarla sürekli temas hâlindeyiz. Global ölçekte yeni işbirlikleriyle faaliyet alanımızı ve hizmet verdiğimiz müşteri sayısını artırmayı hedefliyoruz.”

 LOJİPORT

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.