TIRSAN'dan teslimat rekoru

TIRSAN'dan teslimat rekoru

Tırsan,  geçtiğimiz pazartesi gerçekleştirdiği bir törenle 90 adet hafif perdeli/tenteli semi-treyler araçlarını S.Aras"a teslim ederek, bir...

Tırsan,  geçtiğimiz pazartesi gerçekleştirdiği bir törenle 90 adet hafif perdeli/tenteli semi-treyler araçlarını S.Aras"a teslim ederek, bir yıl içinde yapılan en büyük teslimat rekorunu kırdı. TIRSAN Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, S. Aras Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Aras ve S. Aras Genel Müdürü Serdar Ügüt"ün katılımıyla gerçekleşen tören, TIRSAN"ın Samandıra tesislerinde yapıldı.

“Müşterilerimize %10"luk avantaj sağlıyoruz”

Törenin açılış konuşmasını yapan Nuhoğlu, S.Aras"a 2009 yılı içerisinde 80 araç teslim ettiklerini, 10 aracın da teslim edilmek üzere olduğunu ve bir yılda 90 treyler satmanın çok önemli bir sayı olduğunu söyledi. TIRSAN"ın  Sanayi Bakanlığı tarafından tescillenen tek AR-GE olduğunu belirten Nuhoğlu, şirket olarak ana hedeflerinin  güçlü AR-GE kadrosuyla müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak  ve müşterine  avantajlar sağlamak olduğunu ifade etti. Son olarak piyasaya sundukları Hafif Perdeli/Tenteli Semi-Treyler serisinin sağladığı avantajlara değinen Nuhoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi:  “ Kriz döneminde ne yapmamız gerektiği konusunda bir çalışma başlattık. Eğer yeni bir şey yapamaz ve yeni bir ürün sunamazsanız zaten daralan pazarda ciddi kaybınız olur. Biz bu yeni treyler serimizle hem müşterilerimize yeni avantajlar sunarak onlara destek olmak,  hem de daralan piyasada onların da müşterilerine daha iyi hizmet sunmasını sağlayacak bir yapı kurmak istedik. Geçen sene hemen bu çalışmalara başladık. Bu zaman kadar da 300 tanesi yurt içinde 200 de ihraç olmak üzere 500 ün üzerinde bu tip treyler yaptık. Bu yeni treylerler size 2 ton daha fazla yük taşıma imkânı sunarak, %10"luk bir tasarruf yapılmasını sağlıyor. Araç fiyatlarını eski araçlarla aynı konumlandırarak, müşterilerimizin aynı fiyata daha fazla mal taşımasını sağlıyoruz.  Müşteri 27 ton yerine 29 ton taşıyorsa ona taşıttığınız her iki ton karşılığında sizi tercih edecektir”.

S.Aras olarak 20 yıldır faaliyet gösteren Iğdır merkezli bir firma olduklarını dile getiren, S. Aras Genel Müdürü Serdar Ügüt de, toplantıda bir konuşma yaparak şunları söyledi: “ Ağırlıklı olarak yaptığımız iş batıdan Türkî cumhuriyetlere bir koridor oluşturmak.  Batı tarafında başta İtalya, İspanya, Almanya Benelüx olmak üzere faaliyet gösteriyoruz. Doğu tarafında ise Azerbaycan,  Gürcistan, Türkmenistan ve İran"da  hizmet veriyoruz. Hedefimiz Türkiye"yi de bir aktarma veya başlangıç bitiş noktası olarak ele almak suretiyle bu ülkeler arasındaki ticareti bizim kanalımız ile geliştirmek. Araç tedarikinde TIRSAN"ı tercih etmemizin iki önemli nedeni var. Öncelikle bu araçlar bize yaklaşık 2000 kiloluk bir tonaj avantajı sağlıyor. İkinci özelliği de güvenlik sertifikası. Bildiğim kadarıyla tırsan haricinde herhangi bir yerli firmanın bu sertifikayı alacak alt yapısı yok.”

“Doğru rotayı seçerek krizden etkilenmedik”

Doğu Anadolu bölgesinde 40 a yakın nakliye firmasının olduğunu ve 40"ın da Iğdır"da bulunduğunu ve Iğdır"da nakliye sektörünün giderek büyüdüğünü söyleyen S. Aras Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Aras, “Kriz döneminde Avrupa"dan Asya"ya olan taşımacılıktaki açığı gördük ve bunu fırsata çevirdik.  Uygun maliyet ve daha kısa sürede teslim imkanı sunarak yurtdışındaki rakiplerimizin önüne geçtik.  Bu nedenle de krizden fazla etkilenmedik” dedi.

Nuhoğlu: Aralık ayında iki yeni ürünü piyasaya sunuyoruz

Törenin ardından TIRSAN yetkilileri yeni treyler serisinin tanıtımını yaptı. Tanıtım sırasında konuşma yapan Nuhoğlu, Şirket olarak ana hedeflerinin  güçlü AR-GE kadrosuyla müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak  ve müşterine  avantajlar sağlamak olduğunu söyledi. Nuhoğlu ayrıca yurtdışı taşımalarında büyük avantajlar sağlayacak iki yeni ürünü  aralık ayında piyasaya süreceklerinin  de haberini verdi.

BUS&TRUCK

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.