Tırsan'dan gıda lojistiği çözümleri

Tırsan'dan gıda lojistiği çözümleri

Semi-treyler sektörünün lokomotifi TIRSAN Treyler son yıllarda bünyesine kattığı uluslararası markalar ile gıda lojistiğinde de çok farklı çözümler...

Semi-treyler sektörünün lokomotifi TIRSAN Treyler son yıllarda bünyesine kattığı uluslararası markalar ile gıda lojistiğinde de çok farklı çözümler sunmaya başladı. Sektördeki 30 yılı aşan tecrübesi sayesinde TIRSAN “Taze Meyve/Sebze ve Dondurulmuş Gıda Lojistiği”, “Meşrubat Lojistiği”, “Dökme Gıda Lojistiği” ve “Sıvı Gıda Lojistiği”ndeki müşterilerinin tercihi olmaya devam ediyor. DAF çekiciler ile tamamlanan TIRSAN ürünleri müşterilere anahtar teslim taşımacılık çözümleri sunuyor.

 Taze Meyve/Sebze ve Dondurulmuş Gıda Lojistiği

Gıda maddelerinin taşımacılığı, taşınan yükün hassasiyetinden ötürü yüksek özen isteyen bir taşımacılık koludur. TIRSAN Treyler, Talson markası altında ürettiği frigorifik semi-treylerler ile soğuk zincirin taşımacılık ayağında tüketicilere alternatifler sunuyor.

Soğutulmuş şekilde taşınması gereken hava kargo paletleri için Talson markası altında piyasaya sunulmuş olan FNA sertifikalı rulo tabanlı kutu tipi araçlar hizmet veriyor. Hava kargo taşımacılığı özellikle Avrupa'nın yükselen trendi olup, Türkiye' de de gelecek yıllarda hızla yaygınlaşacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Meşrubat Lojistiği

İçecek taşımacılığı her geçen gün gittikçe özelleşmeye giden bir alan olarak öne çıkıyor. İçecek paletlerini sabitlemek için ekstra sabitleme rayları talep edilebilmekte ve her farklı tipteki içecek kasalarını efektif olarak taşıyabilmek için farklı iç netler ve çatı kaldırmalar talep edilebilmektedir. Bu tür taşımacılıkta genel olarak çatıdan yükleme yapılmadığından kayar çatıya, eğer farklı bir yük taşımacılığı da yapılmayacaksa gerek görülmüyor. TIRSAN tarafından meşrubat ve ambalajlı su taşımacılığı yapan firmalar için özel olarak üretilen Yeni Hafif Semi-Treyler serisinin bir ürünü olan “Kayar Perdeli, Sabit Çatılı ve Yan Kapaksız MaximaL Semi-Treyler” bu sektörde taşımacılık yapan firmaların 24 palet yerine 26 palet su taşımalarını sağlayarak avantaj kazandırıyor.

  • Dökme Gıda Lojistiği

Tırsan, dökme gıda taşımacılığı için özel alaşım alüminyum malzemeden mamul silobas semi-treyler çözümünü sunmakta. Un ve şeker taşınması için özel olarak tasarlanmış boşaltım ekipmanlarına sahip hafif alüminyum damperli silobas araçlar, gıdaya uygun olarak vidalı tip hava soğutuculu yağsız kompresör ve steril filtrelerle donatılmış.Hidrolik piston ve devirme tertibatı, emniyet sistemleri ve basınçlı hava ile hızlı, steril ve tam boşaltım sağlayan araçlar, Alüminyum şasi, BPW/SAF dingiller, Jost marka mekanik ayaklar, Wabco Elektronik Fren Sistemi ve Wabco Devrilme Emniyet Sistemi ile Alüminyum Jantlar gibi üstün yürür aksamlarla bütünleşmiş.

  • Sıvı Gıda Lojistiği

TIRSAN, Avrupa normlarına uygun olarak zeytinyağı, ayçiçek yağı, mısırözü yağı, soya yağı gibi bitkisel yağların yanı sıra içme suyu, glikoz, sıvı çikolata, meyve suyu, süt gibi sıvı gıda malzemelerin taşınmasını sağlamaya yönelik olarak yüksek kalitede paslanmaz çelik malzemeden mamul tankerleri nakliye sektörünün hizmetine sunuyor. TIRSAN araçları, akışkan direnci yüksek sıvıların boşaltılmasını kolaylaştıran paslanmaz çelik hava hattı ekipmanları ile boşaltım sonrasında kolay bir şekilde temizleme imkanı sağlayan tank içi temizleme sistemleriyle de donatılmış. Araçlarda operasyonun niteliğine bağlı olarak çıkış hattı farklı yerlerde ve özelliklerde olabilmekte ve isteğe bağlı olarak taşınan malzemeye özel pompa ile sayaç teşkilatları yer almaktadır.

Tüm Sektörler için Hizmet Verecek Nakliyeci Dostu, Üstün Kalite DAF ÇekicilerTIRSAN Treyler gıda lojistiğinde müşterilerine sunduğu semi-treyler çözümlerinin yanında, 1995 yılından itibaren Türkiye distribütörlüğünü yaptığı DAF markalı çekicileri de sunmaktadır. DAF XF ve DAF CF serilerinde yüksek veya alçak kabin alternatifleri ile Euro-3 ve Euro-5 motor seçenekleri ile Ulusal ve Uluslararası nakliye operasyonun tüm ihtiyacını en üstün seviyede karşılayacak çekiciler mevcuttur.

DAF Trucks’ın yüksek teknolojili, benzersiz yakıt verimi ve performans sunan Paccar MX motorlarının kullanıldığı DAF çekiciler 1.600.000 km gibi çok uzun bir dizayn ömrüne sahip. Bu da araçların özellikle ikinci el değerlerini yüksek kılmakta ve değer kaybetmeyen bir yatırım aracına dönüştürmektedir.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.