Tırsan'a üçüncü Avrupalı

Tırsan'a üçüncü Avrupalı

Avrupa’nın en büyük beş treyler üreticisinden birisi olma stratejisi çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren TIRSAN, 2002 yılında Almanya’nın en eski...

Avrupa’nın en büyük beş treyler üreticisinden birisi olma stratejisi çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren TIRSAN, 2002 yılında Almanya’nın en eski treyler üreticilerinden birisi olan asırlık Kaessbohrer firmasını, 2003 yılında ise Hollanda’nın müşteri ihtiyaçlarına göre çözümler geliştiren özel treyler üreten TALSON firmasını satın almıştı. Faaliyetlerini müşteri odaklı özel çözümler üzerinde yoğunlaştıran, müşteri beklentileri doğrultusunda AR & GE çalışmalarını sürdüren, bilgi ve tecrübeye inanan TIRSAN, şimdi de  yine müşterilerine özel çözümler ve ürünler sunan ve yine asırlık bir treyler üreticisi olan Alman Hendricks‘i bünyesine kattı. TIRSAN böylece 5 yılda üçüncü markasını satın almış oldu. Hendricks şirketinin faaliyetlerinin devralınmasıyla birlikte, TIRSAN portföyünde yer alan prestijli ve tanınır marka sayısı dörde çıkmış oluyor.

Avrupa’nın en büyük 5 treyler üreticisinden birisi olmayı hedefleyen TIRSAN, genişleme fırsatlarını değerlendirmek için sürdürdüğü çalışmaların sonucu olarak, Alman Hendricks firması ile şirketin faaliyetlerinin devralınması konusunda anlaşma imzaladı.

1905 da kurulan Hendricks firması, Batı Avrupa pazarının en prestijli tanker üreticilerinden birisi olarak başta akaryakıt tankeri olmak üzere, gıda, kimyasal ve bitum tankerleri üretimini gerçekleştiriyor. 43.000 m2 büyüklüğündeki tesislerinde faaliyet gösteren şirket, mükemmel bir teknik altyapıya sahip olan tesisinde, üretim faaliyetlerini, en ileri teknoloji makineler ile gerçekleştiriliyor.

Hendricks’in müşteri portföyünde Avrupa’nın birçok önemli firması yer alıyor. Bunların başında Shell, BP, Esso, Aral, Gulf gibi Avrupa’nın önemli akaryakıt dağıtım şirketleri ve Müller, Ostermann, Mengin gibi dağıtım şirketleri geliyor. Hendricks firması bugüne kadar Türkiye’nin önde gelen akaryakıt firmaları için de 70’e yakın araç üretmiş bulunuyor.

BUS&TRUCK

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.