Tırsan 'Reflektif Şerit'e dikkat çekiyor

Tırsan 'Reflektif Şerit'e dikkat çekiyor

TIRSAN, bu amaçla 10 Temmuz 2011 tarihinde yürürlüğe girecek olan ağır ve uzun ticari araçlarda reflektif şerit uygulaması ile ilgili olarak tüm sektör...

TIRSAN, bu amaçla 10 Temmuz 2011 tarihinde yürürlüğe girecek olan ağır ve uzun ticari araçlarda reflektif şerit uygulaması ile ilgili olarak tüm sektör ilgililerini ve müşterilerini bilgilendirmeyi görev kabul etmiştir.

TIRSAN Treyler tarafından yapılan açıklamaya göre; ‘Ülkemizde 18 Ağustos 2009 tarih ve 27323 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmış olan 2007/35/AT yönetmeliği uyarınca 10 Temmuz 2011 tarihinden itibaren tescil edilecek ağır ve uzun ticari araçlarda reflektif şerit uygulaması zorunlu hale gelmiştir.’

Trafikte özellikle gece görülebilinirliği arttırmaya yönelik olarak uygulamaya giren bu düzenlemeye göre; araçların arka kısımlarına çepeçevre kırmızı veya sarı; yan kısımlarına ise araç boyunca sarı veya beyaz renkte ve R104 teknik düzenlemesine göre tip onaylı reflektif şerit takılması gerekiyor.

Uygulama, araç boyu 6m.’yi, genişliği 2,1m.’yi geçen tüm römorklar ve kamyonları kapsamaktadır. Bu yönetmelik 10 Temmuz 2011’den sonra trafiğe tescil edilen tüm römork ve kamyonlar için geçerlidir.

TIRSAN Treyler, sektörde yeni araç alacak tüm tüketicileri bu konuda bilgilendirmeyi, özellikle sonraki dönemlerde TÜV muayenelerinde herhangi bir problemle karşılaşmamaları için uyarmayı görev biliyor.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.