TIRSAN, Fortune 500'de 88 sıra yükseldi

TIRSAN, Fortune 500'de 88 sıra yükseldi

%105,2 net satış artışı ile TIRSAN 1 yılda 88 sıra yükselmeyi başardı. Güçlenerek büyüdüğünü ve 2014 yılı hedefi olan Avrupa’da ilk üç treyler...

%105,2 net satış artışı ile TIRSAN 1 yılda 88 sıra yükselmeyi başardı. Güçlenerek büyüdüğünü ve 2014 yılı hedefi olan Avrupa’da ilk üç treyler üreticisinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini bir kez daha gösterdi.

ABD’de yayımlanan ve dünyanın en prestijli iş dünyası dergilerinden biri olan Fortune, 1955 yılından bu yana dünyanın en büyük şirketlerini açıklamaktadır. ‘Fortune 500 Türkiye’ listesi de, Türkiye’de imalat, ticaret, hizmet ve inşaat sektörlerini kapsayan kapsamlı bir çalışma sonucunda oluşturulmakta ve Türkiye’nin en büyük 500 şirketini belirlemektedir.

Başarı Tesadüf Değil

TIRSAN, kendi markasının yanı sıra son on yılda bünyesine kattığı Kässbohrer, Talson ve Hendricks markalarıyla Avrupa’nın en geniş semi-treyler ürün gamını sunan semi-treyler üreticisi firmadır. Ayrıca 1995 yılından bu yana DAF Trucks N.V.’nin Türkiye münhasır distribütörü’dür.

Kurulduğu 1977 yılından bu yana Türkiye’de treyler sektörüne liderlik yapan TIRSAN, sektöre yön veren öncü kimliği ile en yakın rakibinden açık ara önde yoluna devam etmektedir. TIRSAN Treyler yıllardır Fortune 500 Türkiye listesinde yer alma başarısıyla Türkiye için yarattığı katma değeri de tescillemektedir.

2012 yılında 35.yılını kutlayacak olan TIRSAN Treyler, ‘Fortune 500 Türkiye’ 2012 yılı listesi için de hedefini şimdiden belirledi; en az 50 sıra yükselmek.  

TIRSAN’ın başarısının mimarları müşterileri, iş ortakları ve çalışanlarıdır. Müşterilerinin TIRSAN markasına ve ürünlerine gösterdiği güven, iş ortaklarının ve çalışanlarının gösterdiği performans sayesinde başarı ortaya çıkmıştır. TIRSAN Treyler sürdürülebilir başarı  hedefine her yıl ulaşıyor olmaktan gurur duymaktadır. TIRSAN; müşterileri için kaliteli, yenilikçi ve kazandıran ürünler sunan güvenilir iş ortağıdır; rakipleri için takip edilen, sektöre yön verendir; paydaşları için kazandırandır ve çalışanları için güven ve gelecek demektir.

2014 Yılı Hedefi: Avrupa’da İlk Üç Treyler Üreticisinden Biri Olmak

2014 yılı hedefini Avrupa’da ilk üç treyler üreticisinden biri olmak olarak belirleyen TIRSAN, yaptığı teknoloji yatırımları ile de çok konuşulmaktadır.

1993 yılında Türkiye’nin ilk ve en büyük treyler fabrikası olarak kurulan TIRSAN Adapazarı fabrikası, hala Türkiye’nin en büyük treyler fabrikasıdır. Fabrika, toplam 350.000m2 açık alana ve 65.000m2 kapalı üretim alanına sahiptir. Yeni teknoloji yatırımları ile büyüyen Adapazarı fabrikasında son olarak 16 Nisan 2011’de üretim ek binası, otomasyon yatırımları, test ve prototip merkezinin temeli atıldı. Bu yatırımlar ile TIRSAN, günlük 30 adet olan treyler üretim adetini 66 adete çıkarmayı ve yılda 15.800 adet treyler üretmeyi hedeflemektedir.

Sektörün İlk Treyler Ar-Ge Merkezi

Sektörde bir ilk olarak 2009 yılında kurulan TIRSAN Ar-Ge Merkezi, Türkiye treyler sektöründe standartları belirleyen araçlar üretmektedir. 2011 yılı içinde TIRSAN Frigo ve TIRSAN Damper’i pazar araştırmasından, tasarımına, prototipinden üretimine kendi bilgi, tecrübe ve teknolojisiyle ortaya çıkaran TIRSAN Ar-Ge Merkezi innovatif araçlara imza atmaktadır.

Eylül 2011’de Tuzla’da ikinci Ar-Ge Merkezinin temellerini atacak olan TIRSAN, 2010 yılında Ar-Ge çalışmaları için 2 milyon Euro harcadı. 2011 yılında bu rakamın 3 milyon Euro ve 2012 yılında da 6 milyon Euro olması planlanmaktadır. 2012 yılı sonuna kadar cirodan Ar-Ge’ye ayrılan payın %2,5’e çıkarılması öngörülmektedir. 

48 Ülkeye İhracat

TIRSAN başta Almanya, Polonya, Hollanda ve Belçika olmak üzere Avrupa’da pek çok ülkeye ve Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Asya’da dahil olmak üzere toplam 48 den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

TIRSAN TREYLER A.Ş.

TIRSAN Treyler A.Ş. 1977 yılında taşımacılık sektörüne hizmet vermek için kuruldu. 1993 yılında ülkemizin en büyük treyler fabrikasını kurdu. 1995’te DAF Trucks N.V. ile ithalat anlaşması imzalayarak DAF Trucks N.V. Türkiye münhasır distribütörü oldu. 1998’de GOCH/Almanya’da TIRSAN üretim tesislerinin açılışıyla Avrupa’da Türkiye adına bir ilk olan treyler üretim faaliyetlerine başladı. 

Son 10 yıl içinde Avrupa’nın önemli semi-treyler üreticilerini bünyesine alan TIRSAN, ilk olarak 1893 yılında Almanya’da kurulan ve Avrupa’nın önemli üreticilerinden Kässbohrer firmasının, Tanker ve Silobas bölümünü 2002 yılında satın aldı. 2003 yılında Hollandalı özel kutu tipi semi-treyler üreticisi Talson ve son olarak 2007 yılında asırlık Alman tanker üreticisi Hendricks TIRSAN ailesine katıldı.

2009 yılında TIRSAN Treyler, DAF Trucks N.V. ile Türkiye’de uzun yıllardır sürdürdüğü başarılı işbirliğini süresiz olarak uzatma kararı aldı ve yeni bir distribütörlük sözleşmesi imzaladı.


LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.