Shell güvenli sürüşün yolunu açıyor

Shell güvenli sürüşün yolunu açıyor

Emniyet bilincinin yaygınlaşması için kapsamlı etkinlikler düzenleyen Shell & Turcas, Ramazan ayı boyunca 10 Shell Extra Mola istasyonuna gelen ağır...

Emniyet bilincinin yaygınlaşması için kapsamlı etkinlikler düzenleyen Shell & Turcas, Ramazan ayı boyunca 10 Shell Extra Mola istasyonuna gelen ağır vasıta sürücülerine emniyet kemeri, hız, alkol, yük ve lastik emniyeti gibi konularda eğitim verecek. İstasyonları ziyaret eden sürücüler, ayrıca ücretsiz göz muayenesiyle işitme testleri yapacak. Shell & Turcas, bu organizasyonuyla, Dünya Sağlık Örgütü’nün trafik kazalarını azaltmak için yürüttüğü “Yol Emniyetinde Eylem 10 Yılı” projesine de güçlü bir katkı sağlıyor.

Tüm faaliyetlerini emniyet ve güvenlik odaklı yürüten, toplumsal emniyet bilincinin artması için kapsamlı etkinlikler düzenleyen Shell & Turcas, ağır vasıta sürücülerine yönelik çok boyutlu ve etkin bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçiriyor. Farklı illerde bulunan ve ağır vasıta sürücülerine özel hizmetler sunan 10 Shell Extra Mola istasyonunda gerçekleştirilecek olan etkinlik kapsamında, 2 Ağustos – 27 Ağustos tarihleri arasında simülatörlerle emniyetli sürüş eğitimi verilecek. Shell Extra Mola istasyonlarını ziyaret eden ağır vasıta sürücüleri, emniyet kemerinin önemi, aşırı hız ve alkol kullanımının yaratacağı tehlikeler, yük ve lastik emniyeti, görünür olmak gibi konularda eğitim alarak, sürüş bilgilerini geliştirme imkânı bulacaklar. Etkinliğe katılan sürücüler, yetkili sağlık kuruluşları tarafından verilen ücretsiz göz muayenesi ve işitme testi fırsatından da yararlanabilecek. Sürücülere ayrıca, uzun yolda doğru ve Ramazan ayı boyunca beslenmenin nasıl yapılacağı hakkında da eğitim verilecek.

Tüm aktivitelerle ilgili verilen eğitimleri tamamlayıp sorulan sorulara doğru yanıt veren sürücüleri ise sürpriz hediyeler bekleyecek.

Yolculuklar üzüntüyle bitmesin

Shell & Turcas Yol Emniyeti uzmanları, ağır vasıta sürücüleri için özelleştirilmiş hizmet anlayışını yansıtan Shell Extra Mola istasyonlarında uygulanan eğitici etkinliklerin, hedeflerine sosyal sorumluluk boyutu da kattığını belirterek, “Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre dünyada her yıl 1,3 milyon kişi trafik kazası sonucu hayatını kaybederken, 50 milyon kişi de yaralanıyor. Üstelik bu kayıp miktarının 2030 yılında 2,4 milyon kişiye ulaşacağı tahmin ediliyor. Hayatlarını yollardan kazanan ağır vasıta sürücülerimiz de kimi zaman bu kazaların mağduru, kimi zaman da sorumlusu olabiliyorlar. Trafikte emniyet bilincinin yaygınlaşması için yorulmadan çaba sarfeden bir şirket olarak, ağır vasıta sürücülerimizin bu etkinliğe katılmalarını çok önemsiyoruz. Kaza ve kayıp sayılarındaki her azalış, bizim için bir kazançtır. Yollarımızın, insanları hayattan koparan değil, sadece birbirlerine ulaştıran köprüler olması için etkinliklerimizi kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi. Shell & Turcas’ın sağladığı simülatörlerle, özel olarak oluşturulan alanda yapılacak eğlenceli ve eğitici etkinlik ile, Dünya Sağlık Örgütü’nün trafik kazalarını azaltmak için dünya genelinde uygulamaya soktuğu “Yol Emniyetinde Eylem 10 Yılı” projesine de katkı sağlanıyor.

Etkinlik Takvimi

2 Ağustos Siteler istasyonu Canpolat Petrol Karamürsel (Kocaeli)

4 Ağustos Kuzuluk istasyonu Erday Petrol Kuzuluk mevkii (Bolu)

6 Ağustos Gölbaşı/Yağlıpınar istasyonu Konya Yolu 35. Km. (Ankara)

9 Ağustos Kızılırmak istasyonu Ankara Yolu 21. Km (Kayseri)

11-12 Ağustos Damlama 2 istasyonu Damlama Köyü (Adana)

14-15 Ağustos Beydeğirmeni istasyonu Ankara Asfaltı üzeri (Mersin)

17-18 Ağustos Konya Çevreyolu Eltetik Petrol Kuruçeşme mevkii (Konya)

20-21 Ağustos Döşemealtı istasyonu Ekşi Elma Mevkii Seymen Yolu (Antalya)

23-24 Ağustos Gelenbe istasyonu (Manisa)

26-27 Ağustos Karacabey İstasyonu (Bursa)

Ağır vasıta sürücülerine “extra” hizmet istasyonu

Shell & Turcas,  2008 yılında ağır vasıta sürücülerine ayrıcalıklı hizmetler sunmak üzere  ‘Shell Extra Mola’ konseptini oluşturdu. Bu kapsamda, 2009 yılında önemli kavşak noktalarında bulunan 30 Shell istasyonu, ağır vasıta sürücüleri için özel olarak yenilenerek ‘Shell Extra Mola’ isimli istasyonlara dönüştürüldü. “Extra Mola” istasyonlarında; lokanta, duş, berber, mescit, araç bakım, özel güvenlik kameralı kamyon parkları gibi hizmetler bulunuyor. Sürücüler,  özel eğitimli ön saha personeli tarafından karşılanarak misafir ediliyor. İstasyonlardaki lokantaların menüleri de incelenerek, besin değeri ve lezzet açısından yeni düzenlemelere gidildi. Lokantalardaki güvenlik kameraları sayesinde sürücüler yemek yerken de araçlarını görme şansına sahip oluyorlar. Ayrıca, sürücüler dinlenme alanlarında uyurken araçları ve aracın taşıdığı yükler de güvenli şekilde korunuyor. ‘Shell Extra Mola’ istasyonlarına kurulmuş olan daha hızlı yakıt ikmali yapan pompalar sayesinde depoları büyük olan araçların yakıt ikmalleri de daha hızlı gerçekleştirilebiliyor.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.