Servis araçları gözetleniyor

Servis araçları gözetleniyor

Okulların açılmasına kısa bir zaman kala çocuklarını servis araçları ile okula gönderecek olan ailelerin kaygıları da bir derece artıyor. Araç takip...

Okulların açılmasına kısa bir zaman kala çocuklarını servis araçları ile okula gönderecek olan ailelerin kaygıları da bir derece artıyor. Araç takip sistemlerinde öncü kuruluş olan Arvento Mobile Systems, aileleri biraz da rahatlatmak amacı ile İstanbul’daki 3 bin servis aracını, geliştirdiği Servis Araçları Takip ve Kontrol Sistemi ile kontrol ediyor. Sistem sayesinde servis aracının hareket saatleri, servise binecek kişilerin saat kaçta, hangi noktadan alınacakları, bu kişilerin ise-okula- eve varış saatleri, servis aracının duraklama yaptığı yerler, duraklama süreleri gibi bilgiler anında görülebiliyor.

Takip internet üzerinden yapılıyor

İstanbul’daki çok sayıda okula ve kuruma servis hizmeti veren ve İstanbul Toplu Taşımacılar Birliği (İSTAB) üyesi 3 bin servis aracında Servis Araçları Takip ve Kontrol Sistem’inin kullanıldığını belirten Arvento Mobile Systems Genel müdürü Özer Hıncal, “Servis araçlarına tesis edilen veri cihazları ve GPS uydularından alınan veriler sayesinde, servis araçlarının bütün hareketleri, servis saatleri dahilinde konuyla ilgili kişi ve birimler tarafından takip ve kontrol ediliyor. Veliler ve okul müdürleri internete bağlanabildikleri her yerden, servis araçlarını izleyebiliyor” dedi.

Anında Hız Limiti Kontrolü

Sistemin, servis aracına tanımlanmış olan hız limitlerinin aşılması halinde ilgili kişilere ve servis firmasına otomatik olarak alarm gönderilmesini sağladığını açıklayan Özer Hıncal, bu sayede hız ihlali yapan servis aracının şoförünün anında uyarılabildiğini söyledi. Özer Hıncal, “Bunların yanı sıra servislerin iş, okul ve ev arasında izleyeceği yolun sisteme tanımlanması ile en kısa ve doğru rota çizebilmeleri de sağlanıyor. Bu sayede, olası rota ihlalleri kontrol ediliyor. Sistem istenildiğinde servis aracı eve yaklaştığında kişinin cep telefonuna SMS göndererek, gereksiz yere dışarıda beklenmesini önlemektedir” diye konuştu.

Sistemin, hem servis firmaları hem de servis hizmetini alan okullar ve veliler  açısından, can güvenliğinin sağlanmasının yanı sıra, araçların kilometre bilgilerinin takip edilebilmesi ve servis firmalarının performanslarının ölçümü açısından önemli veriler sunduğunu kaydeden Özer Hıncal, sistemi birçok okul, özel sektör firmaları, kamu kuruluşları ve servis aracı firmaları tarafından kullanılabildiğini ifade etti.

Evcil Hayvanlarda Takip Edilebiliyor

130.000’in üzerindeki  araç referansı ile Türkiye’de araç takip sistemleri alanında Pazar Lideri konumunda olduklarını belirten Arvento Genel Müdürü Özer Hıncal; “Aralarında Sağlık Bakanlığı, Orman Bakanlığı ve Gümrük Müsteşarlığı gibi büyük kurumların bulunduğu müşterilerimiz için  binlerce araçlık önemli projelere imza attık ve hem özel sektörde hem de kamuda yeni projelere imza atmaya devam ediyoruz” dedi. Hıncal, araç takip sistemlerinin yanı sıra nesne ve kişi takip sistemleri de ürettiklerini belirterek  bu sistemlerin, evcil hayvanların takibinden ,değerli malların takibine  kadar uzanan geniş bir kullanım alanı olduğunu ve  takip sistemlerinin kullanımın gün geçtikçe yaygınlaştığını “ belirtti.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.