Pirelli Tedarikçi Ödülleri sahiplerini buldu

Pirelli Tedarikçi Ödülleri sahiplerini buldu

Her yıl verilen ödüllerin altıncısında dokuz ödülün dördünü alarak en başarılı olanlar, temel malzeme tedarikçileriydi.Pirelli’nin toplam harcamalarının %46’sı (2016 yılında 1,54 milyar Euro’ya tekabül etti) temel malzemelere gidiyor

Her ürünün kalitesi daima temel malzemelerin nitelikleri ve seçimiyle başlar. Her birinin güvenlik ve performans açısından hayati rol oynadığı pek çok farklı malzemeden oluşan bir lastikten söz ediyorsak, bu durum daha da önem kazanır. Pirelli’nin çeşitli departmanlarından temsilcilerin oluşturduğu ekibin, bu yılın Tedarikçi Ödülleri’ni kazananları belirlemek için dikkate aldığı ana kriter bu oldu. Her yıl verilen ödüllerin altıncısında dokuz ödülün dördünü alarak en başarılı olanlar, temel malzeme tedarikçileriydi. Bu durum sayılarla da vurgulanıyor: Pirelli’nin toplam harcamalarının %46’sı (2016 yılında 1,54 milyar Euro’ya tekabül etti) temel malzemelere gidiyor.

İtalyan şirketin Milano’daki merkezinde düzenlenen törende Pirelli Başkan Yardımcısı ve CEO’su Marco Tronchetti Provera ve Pirelli Satınalma Grubu Başkanı Pier Luigi de Cancellis, tedarik zincirine veya nihai ürüne zamanında kaliteli teslim yaparak geçen yıl boyunca parlayan tedarikçilere ödüllerini verdiler. Ödül kazananlar ve temel malzeme tedarikçileri arasında makine ve kalıp üreticileri, siber güvenlik uzmanları, lojistik firmaları ve etkinlik yönetimi şirketleri yer aldı. Kazananlar, Avrupa, Asya ve Amerika olmak üzere üç kıtadan ve altı ülkeden (Çin, İtalya, Almanya, Japonya, Romanya, ABD ve Tayland) geldi.

2017 Tedarikçi Ödüllerini kazanan şirketler şunlar:

Metalik takviyelerin önde gelen üreticilerinden Jiangsu Xingda Steel Tyre Cord Co Ltd (Çin); karbon siyahı üretiminde lider Amerikan grubu Cabot Corporation; sentetik kauçuk tedarikçisi bir Japon şirketi olan Zeon Corporation; merkezi Chonburi’de bulunan önemli doğal kauçuk üreticisi ve ihracatçısı Thai Eastern Innovation; lastik üretim makineleri tedarikçisi Alman şirketi Karl Eugen Fischer GmbH; dünyanın en önemli lastik kalıpları üreticisi ve tedarikçisi Himile Mechanical Science and Technology; lojistik sektörünün önemli oyuncularından Com Divers Logistic Srl (Romanya); siber güvenlik ve IT hizmetleri alanında uzman İtalyan şirketi Reply; ve son olarak İtalyan etkinlik şirketi Newtonlab.

De Cancellis şu yorumda bulundu: “Pirelli’nin esas olarak en kaliteliye odaklanan kurumsal stratejisi, inovasyon, şeffaflık, kalite, esneklik ve sürdürülebilirlik açısından ortak hedeflere yönelik çalışan hakiki ortaklarımız kabul ettiğimiz tüm tedarikçilerimizle paylaşılıyor. Markamızı tanımlayan yüksek standartları daima korumak amacıyla, en üstün kaliteli temel malzemeleri, hizmetleri ve üretim sistemlerini kullanmak ve kendimiz için belirlediğimiz en sıkı sürdürülebilirlik düzenlemelerine uymak şarttır. Her zaman bu hedefleri göz önünde bulunduran Pirelli sürekli olarak doğrulanan dünyanın en iyi tedarikçilerini aramaya devam ediyor.”

Pirelli’nin satınalma departmanı, yaklaşık 175 uluslararası uzmandan oluşuyor. Bu uzmanlar, inovasyon kapasitesi, ürün ve hizmetlerinin kalitesi, sürdürülebilirlik ve tedarik zincirindeki verimlilik gibi kriterlere göre özel olarak seçilen 9.500’den fazla küresel tedarikçiyi yönetiyor. Pirelli’nin sürekli analizleri, sadece tedarikçilerle sınırlı kalmıyor ve tedarikçilerin tedarikçilerini de dikkate alıyor.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.