Otomotivciler mahkemeye gidiyor

Otomotivciler mahkemeye gidiyor

Rekabet Kurulu, otomotiv sektörüne yönelik kestiği 277 milyon TL'lik rekabete aykırılık cezası yargıya taşınıyor. TOFAŞ, Ford Otosan ve Doğuş Otomotiv,...

Rekabet Kurulu, otomotiv sektörüne yönelik kestiği 277 milyon TL'lik rekabete aykırılık cezası yargıya taşınıyor. TOFAŞ, Ford Otosan ve Doğuş Otomotiv, Kamu Aydınlatma Platformu'una (KAP) yaptıkları açıklamada verilen idari para cezalarına ilişkin bütün yasal haklarını kullanacaklarını açıkladılar. Rekabet Kurulu, otomotiv sekt ö r ü n d e faaliyet gösteren 23 firma ile ilgili hedef-stok bilgileri ile satışfiyat stratejilerini paylaşmak suretiyle Rekabet Kanunu'nu ihlal ettiği gerekçesiyle açılan soruşturmada 15 şirkete toplam 277.42 milyon lira idari para cezası vermişti. Kurul, Tofaş'a 47.8 milyon TL, Ford Otosan'a ise 68.84 milyon lira idari para cezası kesmişti.

DANIŞTAY YOLU AÇIK

Doğuş Otomotiv, TOFAŞ ve Ford Otosan da söz konusu para cezası ile ilgili olarak bütün yasal haklarını kullanacaklarını ve konu ile ilgili gelişmeleri özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemelere uygun olarak yatırımcıları ile paylaşacaklarını belirttiler.

15 firmaya 277 milyon TL ceza kesildi

Ford Otomotiv

Doğuş Otomotiv

TOFAŞ

Mais Motorlu Araçlar

Peugeot

Toyota

Hyundai Assan

Mercedes Benz Türk A.Ş

Baylas Otomotiv

Temsa Global

Nissan Otomotiv

Çelik Motor

Mermerler Otomotiv

ALJ Otomotiv

Anadolu Araçlar Ticaret

SABAH

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.