Mudanya Kupası, Eker takımının

Mudanya Kupası, Eker takımının

Bursa Yelken Kulübü ve Eker’in sponsorluğu ile düzenlenen EKER-BYK trofesi tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz ay start alan trofenin ikinci ayağı...

Mudanya Kupası, Eker takımınınBursa Yelken Kulübü ve Eker’in sponsorluğu ile düzenlenen EKER-BYK trofesi tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz ay start alan trofenin ikinci ayağı da zorlu mücadeleye tanık oldu. 3 ayrı sınıfta 9 tekne ve 100’e yakın yelkencinin katıldığı Mudanya kupasının IRC A sınıfında galibi, kaptanlığını Eker Süt Ürünleri AŞ Genel Müdürü Ahmet Eker’in yaptığı “Eker” takımı oldu.

Bursa ve Mudanya’yı yelkende yeni bir destinasyon olarak duyurma hedefi ile hayata geçirilen Eker-BYK trofesi sürüyor. Bursa Yelken Kulübü ve Eker’in sponsorluğu ile düzenlenen trofe, 16 Mart Cumartesi günü,  Mudanya’da Arnavutköy Limanı’nından verilen startla başlamıştı. 8 ayağı bulunun trofenin ikinci ayağı olan Mudanya Kupası, 20 Nisan Cumartesi günü yapıldı.

3 ayrı sınıfta 9 tekne ve 100’e yakın yelkencinin katıldığı trofe renkli görüntülere sahne oldu. Tüm sınıflar için yaklaşık 4 millik yarış mesafesinde sosis rotada gerçekleşen yarışlar, yaklaşık 3 saat sürdü. Yarışın başlangıcında rüzgarın istenilen kuvvette olmaması performansın tam olarak alınamamasına neden olduysa da rüzgarın kuvvetini arttırmasıyla finalde büyük bir heyecan ve çekişme yaşandı. Yarışların ilk ayağında da olduğu gibi kupanın IRC A sınıfında galibi, kaptanlığını Eker Süt Ürünleri AŞ Genel Müdürü Ahmet Eker’in yaptığı “Eker” takımı oldu.

“Çekişmeli bir yarış oldu”

Yarışmaya hem yarışçı hem de sponsor olarak katılan Eker Süt Ürünleri AŞ Genel Müdürü Ahmet Eker, “Gemlik Yelken (Borusan -  Evolution) teknesiyle çekişmeli bir yarış oldu. İlk Orsa ayağı yakın geçti. Pupa ayağında Borusan arayı açtı. Çekişmeli geçen yarışın sonunda  IRC-A grubunda yarışı lider tamamladık. Çok mutluyuz” dedi.

Bursa yelkenciliği için bir milat”

Geçen sene il programında olan yarışların bu sene Türkiye Yelken Federasyonu'nun açık yarış statü programına alındığını hatırlatan Bursa Yelken Kulübü Başkanı Dr. Sürel Solakozlu, bunun Bursa yelkenciliği için bir milat olduğunu belirterek, yelken sporuna destek veren yarışçılar ile sponsorları Eker'e de teşekkür etti:

“Yarışlar Güney Marmara’daki yelken potansiyelini göstermesi açısından önemli bir organizasyon. İleri dönemlerde kıyılarımızda ulusal yarışçıların da katıldığı büyük organizasyonların yapılması Türkiye için tanıtım, turizm ve sportif anlamda büyük önem taşımaktadır. “

EKER-BYK TROFESİ 2. AYAK SONUÇLARI

(20 Nisan Cumartesi)

IRC A

1.  Eker

2.  Evolution

3. Azmarida

IRC B

1.  Sera

2.  Mermaid

IRC C

1.  Mavideniz

2.  Mekik

3.  Teodora

Eker-BYK Trofesi 2013 yarış takvimi

16 Mart 2013                         Bursa Kupası

20 Nisan 2013 Cumartesi      Mudanya Kupası

12 Mayıs 2013 Pazar             Trilye Kupası

29-30 Haziran 2013               Uludağ Kupası

29 Ekim 2013 Salı                  Cumhuriyet Kupası

10 Kasım 2013 Pazar             Gemlik Atatürk’ü Anma Kupası

1 Aralık 2013 Pazar                Körfez Kupası

Mudanya Kupası, Eker takımınınMudanya Kupası, Eker takımının

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.