M/S Eye of The Wind D-marin'de kışlayacak

M/S Eye of The Wind D-marin'de kışlayacak

Yapımı 1911 yılında tamamlanan M/S Eye of The Wind teknesi kışlama için D-Marin Marinalar Grubu’na bağlı olarak faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük...

Yapımı 1911 yılında tamamlanan M/S Eye of The Wind teknesi kışlama için D-Marin Marinalar Grubu’na bağlı olarak faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük marinası D-Marin Didim’i tercih etti. Pek çok kez okyanus geçmiş görkemli tekne, Türkiye’nin en büyük çekek alanına sahip D-Marin Didim’den kış sezonu boyunca hizmet alacak.

 103 yıldır denizlerde olan M/S Eye of The Wind teknesi, kış sezonunu uzman operatör ekibi, 75 ve 400 tonluk iki adet liftiyle hizmet veren, Türkiye’deki en büyük çekek alanına sahip marinası D-Marin Didim’de geçirecek.

Bir asrı aşkın süredir dünya denizlerinde yol alan ve sayısız okyanus geçen M/S Eye of The Wind, kışlama için dört yıldır faaliyetlerine hız kesmeden devam eden ve Doğu Akdeniz’deki süper yatlar için önemli bir home port haline gelen D-Marin Didim’de karar kıldı.

D-Marin Didim, yat sahiplerinin ihtiyaçlarına yönelik hizmetleri ve uzman operatör ekibiyle yat sahiplerinin karadaki işlemleri için çok geniş alternatifler sunuyor.  Dalgıç hizmeti, teknelerin malzemelerini saklayabilmeleri için depolar ve araçlarına yönelik kapalı garaj imkânının yanı sıra alt yıkama, forklift ve jib-crane hizmetleri de, istenildiği durumlarda teknelere sağlanan kolaylıklar arasında yer alıyor. 70 metre uzunluğuna kadar süper yatları ağırlayabilen D-Marin Didim, çekek alanında bulunan 900 metrekarelik 2 adet kapalı hangar ve marinada teknik servis olarak faaliyet gösteren çok sayıda firmasıyla, tekne sahiplerinin ihtiyaç duyacakları her türlü hizmete ulaşabilmelerini sağlıyor. 2013-2014 kışlama sezonunda maksimum doluluğa ulaşan D-Marin Didim’de, süper yatların karadaki bütün ihtiyaçlarını karşılayacak, çok sayıda teknik atölye de hizmet veriyor.

Kış sezonu boyunca düzenlenen aktiviteler ile kaptanlar ve yat çalışanlarına yönelik birbirinden eğlenceli sosyal etkinlikler de sunan D-Marin Didim, faaliyetlerini son sürat sürdürürken yurt içinden ve yurt dışından konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

M/S Eye of The Wind D-marin'de kışlayacak

D-Marin Didim Hakkında:

Mayıs 2009 itibarıyla, D-Marin Didim, tamamı beton kaplanmış 80.000 m2'lik, toplam 600 tekne kapasiteli çekek alanı ve içindeki 60m x 15m ölçülerindeki iki Hangar Binası ile tekne tutkunlarına hizmet vermeye başlamıştır. 400 ton kapasite ile Türkiye'nin en yüksek kapasiteli travel lift'ine sahip olan D-Marin Didim'de, her biri kendi alanında uzman çok sayıda teknik atölye de hizmet vermektedir.

D-Marin Didim, tüm teknik altyapı ve üstyapı çalışmalarında, yüzde yüz çevreye duyarlı yaklaşım ile inşa edilmiştir. Marinada doğal sirkülasyon kanalları, atık yağ ve sintine istasyonları, evsel atık toplama istasyonu, katı atık ayrıştırma istasyonları gibi ileri derecede çevre koruma ve çevre kirliliğini önleyici sistemler yer almaktadır.

D-Marin Didim'de 8 metreden 70 metreye kadar farklı boylarda tekneler, med-mooring sistemiyle marinaya bağlanabilmektedir. Özellikle güvenli bağlama yeri ve karaya çekilebilme sıkıntısı çeken 30 metre üzerindeki tekneler için, 580 tekne bağlama kapasiteli D-Marin Didim, çok önemli bir adres olmaktadır.

Toplamda 500.000 m² üzerine kurulmuş olan marina, yat kulübü, helikopter pisti, 400 ve 75 tonluk travel lift, 100 tonluk trailer, yat malzemeleri, alışveriş merkezi, banka şubeleri, yüzme havuzu, SPA, fitness center ve spor alanları, yakıt istasyonu ve restoranlarıyla yat sahiplerine karada arayabileceklerinden çok daha fazlasını sunmaktadır.

D-Marin Didim, hem lokasyonu hem de teknik altyapı özellikleri ile sadece Türk karasularında yüzen tekneler için değil, aynı zamanda tüm Akdeniz havzasındaki tekne sahipleri için de çok ayrıcalıklı bir adres olmayı hedeflemektedir.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.