Michelin ABD’li RoadBotics’i Satın Aldı

Michelin ABD’li RoadBotics’i Satın Aldı

Mobilite alanındaki uzmanlığını daha da güçlendirme yönünde adımlar atan Michelin, Yapay zeka kara yolu altyapısı görüntü analizi alanında uzman ABD’li şirket RoadBotics’i satın aldı.

Mobilite alanında öncü şirketlerden biri olan Michelin, hareketlilik alanındaki uzmanlığını daha da güçlendirmeye dönük adımlar atmaya devam ediyor. Kara yolu altyapısı görüntü analizi alanında uzman ABD’li şirket RoadBotics’i satın alan Michelin, mevcutta veri ve sürüş davranışı analizine yönelik çalışan MICHELIN DDİ (Verileri Zekaya Dönüştürme) tarafından sunulan hizmet ve çözümlerinin gelişimini hızlandıracak. Michelin’in kara yolu ağ güvenliği hizmetinde yapay zeka kullanımının yanı sıra hareketlilik zekasıyla ilişkili uzmanlığının güçlendirilmesi adına atılan bu adım aynı zamanda Michelin’in lastik sektörüne ilişkin hedeflerinin de önemli bir parçasını oluşturuyor.

movinon-inside-urban-mobility-1.jpegBir start up olan ve 2016'da kurulan RoadBotics, kara yollarında kameralarla (temelde akıllı telefonlarla) toplanan görsel verileri analiz etmek için yapay zeka kullanıyor. RoadBotics'in bilgisayarlı görüş[1] alanındaki teknik bilgileri sayesinde, görüntüler kara yolu yöneticilerinin öncelikli bakım gerektiren alanları teşhis etmesine yardımcı olan uygulamaya hazır içgörülere dönüştürülüyor. RoadBotics tarafından geliştirilen bilgisayarlı görüş uzmanlığı MICHELIN'in DDi teknik bilgisiyle birleşerek sürüş davranışlarına dayalı olaylarının kök sebeplerine ilişkin benzersiz içgörüler sağlayacak. Sonuç olarak, yöneticilerin karar alması daha kolay ve daha hızlı olurken, kara yolu güvenliği yönetimi de verimlilik kazanacak.

Michelin Group Dağıtım, Hizmetler ve Çözümler, Strateji, İnovasyon ve Ortaklıklar Genel Müdür Yardımcısı Lorraine Frega, konuyla ilgili olarak; “Bu yeni satın alım, Michelin'in lastik sektöründeki büyüme stratejisiyle uyumlu. RoadBotics'in satın alınmasıyla Michelin, yapay zeka alanındaki uzmanlığını güçlendirerek daha akıllı ve güvenli bir hareketliliği destekliyor. Benzersiz lastik/araç kullanımı bilgisi, sürüş davranışı analizi ve Roadbotics'in bilgisayarlı görüş uzmanlığını bir araya getiren Michelin; kara yolu yöneticilerine sunduğu hizmet ve çözümler portföyünü zenginleştirerek kara yolu ağlarını optimize etmelerine ve güvenli hale getirmelerine yardımcı oluyor” açıklamasında bulundu.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.