Meiller'den1500.üncü teslimat

Meiller'den1500.üncü teslimat

1850 yılında Lorenz Meiller tarafından Münih’te kurulan Meiller, kamyonüstü damper, yarı römork damper, kalitesi dünya çapında kanıtlanmış hidrolik...

1850 yılında Lorenz Meiller tarafından Münih’te kurulan Meiller, kamyonüstü damper, yarı römork damper, kalitesi dünya çapında kanıtlanmış hidrolik sistemler ve asansör kapıları üretiyor. 2007 yılından bu yana Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde Türkiye’de hizmet veren Meiller, pazarda gördüğü büyük talebin ardından gerçekleştirilen önemli yatırımla Adapazarı fabrikasıyla ülkemizde üretime başladı. Türkiye’deki üretimi ile damper sektöründeki üretim kalitesinin artmasına öncülük eden Meiller, sahip olduğu yüksek teknoloji ve ürün kalitesiyle damper sektöründeki güçlü konumunu sağlamlaştırıyor.

“1.500. Teslimat Kartal Madencilik Firmasına“

Meiller damper, Türkiye’deki 1500‘üncü damper teslimatını gerçekleştirdi. Adapazarı’ndaki Meiller Doğuş Damper Fabrikası’nda konu ile ilgili açıklama yapan Doğuş Otomotiv Meiller Genel Müdürü Tolga Senyücel, “Bugün 1500’üncü aracımızı sektörün önde gelen başarılı şirketlerinden Kartal Madencilik firmasına teslim etmenin gururunu yaşıyoruz. Kartal Madencilik firması ile işbirliğimiz uzun yıllara dayanıyor, firma filosunda 6 adet kamyonüstü, 35 adet yarı römork olmak üzere toplamda 41 adet Meiller bulunuyor. Bugün teslimatını gerçekleştirdiğimiz 1500‘üncü satışımız da bir yarı römork damper. Yine bu sene içinde Türkiye’deki 2 bininci aracımızı da teslim etmeyi hedefliyoruz.“ dedi.

1.500‘üncü aracı Meiller Doğuş Damper Fabrikasında teslim alan Kartal Madencilik Firma Genel Müdürü Uğur Kartal “1975 yılından beri madencilik ve hafriyat sektörüne hizmet vermekteyiz. Meiller damperler zorlu çalışma koşulları olan iş alanımızda sağlamlığı ve kalitesi ile tercihimiz oldu. Ayrıca arıza çıkarmaması ve kaliteli işçiliği ile işletme maliyetlerimizi de düşürmektedir. Bugün burada fabrika ziyareti de gerçekleştirerek Meiller‘in üretim safhalarını inceleme imkanı yakaladık. İşbirliğimizin ilerleyen zamanlarda da artarak devam edeceğine inanıyorum.“ dedi.

Ülkemizde Meiller kalite ve güvencesinin gün geçtikçe daha fazla benimsenmesiyle pazar paylarında hızlı bir yükselişe geçildiğini belirten Doğuş Otomotiv Meiller Satış Müdürü Özgür Taşkın, “2007 yılında distribütör olarak başladığımız birlikteliğimiz, önemli yatırımların ardından bugün üretim ve ihracat ile devam ediyor. Hizmet verdiğimiz inşaat sektöründe yaşanan canlılık ve uzun vadeli projeler, Meiller markasının yoğun ve zorlu kullanım şartlarında dahi dayanıklılığını ortaya koyarak pazarda daha iyi anlaşılmasını sağladı. Buna paralel olarak ilk yılımız olan 2007 yılını 70 adetlik satış ile tamamlarken, yıllar içerisinde ürün kalitemiz ve sektörün markamıza duyduğu güvenle sürekli yükselen bir satış grafiği elde etmeyi başardık. 2011 yılını toplam 572 adetle tamamlarken 2012 yılının ilk 4 ayında 154 adetlik satış rakamına ulaştık. Aynı dönem aralığında 2 adet olan yetkili satıcı sayımız da bugün Türkiye genelinde 11 adede çıktı. Meiller sahip oldukları ile sektörümüze sadece rekabet değil, yüksek kalite de getirdi. Sektörün en kısa sürede yükünü boşaltabilen damperi olması işletme maliyetleri açısından büyük avantaj sağlarken, dayanıklılığı, uzun kullanım ömrü ve yüksek ikinci el değeri Meiller’i sektörde öne çıkaran unsurlardandır.“ dedi.

“Tam kapasite ile seri üretim“

Sakarya Organize Sanayi Bölgesinde yer alan toplam 17 bin metrekare alana kurulu Meiller Doğuş Damper Fabrikası’nda, yarı römork damper treyler, kamyonüstü damper, ihraç gövde üretimi ve ihraç araşasi üretimi gerçekleştiriyor. İki vardiya ile toplamda 114 personel ile çalışan fabrikanın üretim sahası 3 holden oluşuyor. Hollerin ilkinde malzeme kabul, sac kesme, parça hazırlık ve bükme, ikincisinde puntalama ve kaynak, son holde ise boya, montaj satış ve sevk işlemleri yapılıyor.

Meiller Doğuş Damper Fabrika Genel Müdürü Selçuk Unutur ise fabrika hakkında bilgi verdiği açıklamasında 16’sı beyaz yakalı, 98’i mavi yakalı olmak üzere toplam 114 personelin görev yaptığı Meiller Doğuş Damper Fabrikasında şu anda üretimin iki vardiya devam ettiğini belirtti. Fabrika Genel Müdürü  Unutur, “2012 yılında toplam bin 200 adet damper üretmeyi hedefliyoruz. Üretim bandımızda yarı römork, kamyonüstü römork, ihracata yönelik gövde ve yine ihraç edilen araşasi imalatı yer alıyor. 6 bin metrekaresi kapalı, 10 bin 800 metrekaresi açık alan olmak üzere toplam 17 bin metrekarelik alana sahip tesisimizden ürünlerimiz, müşterilerimizin araçlarına monte edilerek eksiksiz bir şekilde ve Doğuş Grubu güvencesiyle teslim ediliyor.“açıklamasında bulundu.

Yarı Römork Damper

Yüksekliğe bağlı olarak 21/22/24 m3 hacim seçeneği bulunan Yarı Römork Damper, aşınmaya dayanıklı çelik sacdan imal edilmektedir. Taban sacı 5 mm, yan duvar sacı 4 mm, ön duvar sacı 5 mm, arka kapak sacı ise 5 mm VS120(450 HB)’den üretilmektedir. I kesitli olarak üretilen şasinin imalatında da yüksek kaliteli çelik(650 N/mm2) kullanılmıştır. Şasi üzerinde katlanabilir arka tampon standart olarak sunulmaktadır. Meiller hidrolik sistemlerinin kullanıldığı Yarı Römork damperde 4 kademeli Meiller hidrolik silindiri, yüksek basınçlı, eksenel pistonlu Meiller hidrolik pompa, 120 litrelik yağ tankı ve yüksek basınca dayanıklı hidrolik donanım bulunmaktadır.

Kamyonüstü Damper

Yüksekliğe bağlı 26 m3’ e kadar hacim seçeneği bulunan kamyonüstü damper aşınmaya dayanıklı çelik sacdan üretilmektedir. Taban, yan duvar, ön duvar ve arka kapak sacı 6/8/10 mm VS120(450 HB)’den oluşmaktadır. Meiller hidrolik sistemlerinin kullanıldığı kamyonüstü damperde 6x4 – 4 kademeli, 8x4 – 5 kademeli hidrolik silindirler mevcuttur. Meiller hidrolik pompası eksenel pistonlu olup, damper kaldırma hızı rakiplerine göre çok yüksek, işletme maliyetleri ise rakiplerine göre çok düşüktür. Aynı zamanda yüksek basınca dayanıklı hidrolik donanım bulunmaktadır.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.