MAN servisleri İstanbul’da toplandı

MAN servisleri İstanbul’da toplandı

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Satış Sonrası Hizmetler Grup Müdürü Can Cansu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, 2012 yılının ilk yarısına...

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Satış Sonrası Hizmetler Grup Müdürü Can Cansu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, 2012 yılının ilk yarısına ait müşteri memnuniyeti ve servis değerlendirme sonuçları paylaşıldı.

MAN yetkili servisleri ile MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş.  ekibinin tam katılımı ile düzenlenen yetkili servisler toplantısında konuşan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Satış Sonrası Hizmetler Grup Müdürü Can Cansu, satış sonrası hizmetler konusunda hedeflerinin müşterileri için mükemmeli sürekli kılmak olduğunu vurguladı. Konuşmasında, “Servis Değerlendirme ve Geliştirme Sistemi” hakkında bilgi veren Cansu, “MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş.  Satış Sonrası Hizmetler Bölümü olarak yılda en az iki kere tüm servisleri ölçülebilir kriterler üzerinden değerlendiriyoruz.  Servis Değerlendirme ve Geliştirme Sistemi ile yapılan bu değerlendirmeler neticesinde, yüksek dereceler alan servislerimizi altı ayda bir prim ve çeşitli organizasyonlar ile ödüllendiriyoruz” dedi.

Servis Değerlendirme ve Geliştirme Sistemi aracılığı ile müşteri memnuniyeti konusunda çıtayı en yukarı taşıdıklarını ifade eden Cansu, “MAN olarak uyguladığımız bu sistemde yer alan yedek parça, müşteri memnuniyeti, teknik kapasite, servis süreçleri, servis hedefleri ve tesis ana başlıkları 1000 puan üzerinden değerlendiriliyor. Bu değerlendirmede servislerimiz kendi aralarında kıyasıya yarışıyor” dedi.

2012 yılının ilk yarısında, müşteri memnuniyeti ölçümlerinde Hatay'da bulunan Mahanoğlu Otomotiv birinci olurken, Samsun'da bulunan Kamer Otomotiv ikinci ve Denizli'de bulunan Can Kardeşler Otomotiv üçüncü oldu. Servis değerlendirmelerinde ise İzmir'de bulunan MAPAR Otomotiv birinci, Hatay'da bulunan Mahanoğlu ikinci, Denizli'de bulunan Can Kardeşler Otomotiv ise üçüncü oldu.

MAN SERVİS DEĞERLENDİRME VE GELİŞTİRME SİSTEMİ

Servis Değerlendirme ve Geliştirme Sistemi, yedek parça, müşteri memnuniyeti, teknik kapasite, servis süreçleri, servis hedefleri ve tesis ana başlıkları üzerinden uygulanmaktadır. Detayında ise tesis yapısı, tesis konumu, tesis durumları, hizmet kaliteleri, ekipmanlar, müşteri memnuniyeti, eğitim, garanti uygulamaları, yedek parça yönetimi ve müşteri kabul süreçleri gibi birçok konuda ölçülebilir kriterler üzerinden değerlendirilmektedir.

2010 yılından itibaren satış sonrası hizmetlerde hedef bazlı yönetime geçilmiştir. Sisteme göre her servise, gelişime açık yönlerine uygun olarak farklı hedefler verilmektedir. Servislerin bu hedefleri gerçekleştirdikleri ölçüde servis değerlendirme puanları yükseltilmektedir. Tüm hedefler sistem üzerinden izlenebilmekte ve yetkili servisler, anlık olarak hedeflerinin ne kadarını gerçekleştirdiklerini takip ederek, hedeflerini gerçekleştirebilmek için gerekli önlemleri alabilmektedirler. MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş. Satış Sonrası Hizmetler Bölümü, son yıllarda gerçekleştirdiği proje, iyileştirme çalışmaları ve ‘Servis Değerlendirme ve Geliştirme Sistemi’ neticesinde, müşteri memnuniyeti konusunda ciddi bir yükseliş grafiği elde etmiştir.

BUS TURCK

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.