‘Lojistik sektörünün bilgi bankası’ Hubtic Blog açıldı

‘Lojistik sektörünün bilgi bankası’ Hubtic Blog açıldı

Uluslararası taşımacılık işlemlerinin tek bir platform üzerinden yönetilmesini sağlayan dijital lojistik şirketi Hubtic, hızla dönüşen sektör için doğru ve güncel bir kaynak oluşturmak üzere bir blog sayfası açtı.

Amerika’dan Çin’e uzanan geniş bir coğrafyadaki 55 ülkeye kara, deniz ve intermodal taşıma yapan ve bu zamana kadar 10 binin üzerinde taşıma gerçekleştiren dijital lojistik şirketi Hubtic, bu alandaki deneyimini sektörle paylaşmak üzere bir blog sayfası açtı. Başta lojistik, taşımacılık modelleri, nakliyat ve ithalat-ihracata yönelik bilgilerin yer aldığı Hubtic Blog, doğru ve güncel içeriğiyle sektör için önemli bir kaynak oluşturuyor. İçeriği hızla zenginleşen Hubtic Blog’un ‘lojistik sektörünün bilgi bankası’ olması hedefleniyor.

Hubtic Blog’da bu zamana kadar yayınlanan yazılardan bazıları; proforma fatura, ekspertiz raporu gibi ticaretin sağlıklı gerçekleşmesi için gerekli belgeler hakkında bilgilerin yer aldığı “Dış ticarette kullanılan ticari belgeler nelerdir?”; ABD ve Kanada gümrüklerinde uygulanan sistemlerin anlatıldığı “ABD denizyolu taşımacılığında kullanılan AMS ve ISF nedir?” ile “Karayolu taşımacılığında uluslararası organizasyonlar”, “Nakliyat sigortası nedir?” ve “Navlun bedeli nasıl hesaplanır?” olarak sıralanıyor.

Hubtic Blog sayfasına www.hubtic.com/tr/blog adresi üzerinden erişilebilir.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.