Limak Yatırım'dan halka arz

Limak Yatırım'dan halka arz

Limak Yatırım'dan yapılan açıklamaya göre, şirket, halkla arzdan elde edeceği geliri yeni projelere yatırım amaçlı kullanacak. Limak Yatırımın yüzde...

Limak Yatırım'dan yapılan açıklamaya göre, şirket, halkla arzdan elde edeceği geliri yeni projelere yatırım amaçlı kullanacak. Limak Yatırımın yüzde 20'si sermaye artırımı, yüzde 6,09'u ise ortak satışı yoluyla olmak üzere, yurt içi ve yurt dışında gerçekleşecek halka arzıyla birlikte halka açıklık oranının yüzde 26,09 olması öngörülüyor. Piyasa ve talep koşullarına bağlı olarak yüzde 3,91 kadar daha ek satış gerçekleştirebilecek.

 

Limak Yatırım, halka arz öncesi 457,920,250 lira olan ödenmiş sermayesini halka arz sonrası nominal 572,400,313 liraya yükseltmeyi planlıyor.

Limak Yatırımın varlıkları da 4'ü Gürcistan'da bulunan 13 hidroelektrik santrali, Uludağ ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım bölgeleri, elektrik toptan satış şirketleri, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ve devir süreçleri devam eden Kosova Priştina Uluslararası Havalimanı ile İskenderun Limanından oluşuyor.

Limak Yatırım Üst Yöneticisi (CEO) Murat Dedeoğlu, konuyla ilgili şunları kaydetti:

 

?Halka arz kapsamında Limak Yatırımın nakit olarak artırılacak 114.480.063 lira nominal değerli paylarının ortakların rüçhan hakları kısıtlanarak ve buna ilaveten mevcut ortaklarımıza ait 34.859.179 lira nominal değere sahip payların halka arz edilmesi planlanmaktadır. Ayrıca yeterli talep olması durumunda yine mevcut şirket ortaklarına ait olan 22.380.852 lira nominal değere sahip paylar da ek satış kapsamında halka arz edilebilecektir. Böylece yüzde 26,09 olarak planlanan halka açıklık oranımız, ek satış hakkı dahil yüzde 30'a kadar çıkabilecektir.?

 

Dedeoğlu, halka arz edilecek hisse senetlerinin toplam nominal tutarının 149.339.242 lira, ek satış hakkı dahil tutarın ise nominal 171.720.094 lira olduğunu açıkladı.

 

LOJİPORT 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.