Lasder'in çevreye duyarlılığı sürüyor

Lasder'in çevreye duyarlılığı sürüyor

 2009 yılından bu yana ömrünü tamamlamış lastikleri toplayarak mevzuata uygun bir şekilde geri kazandıran LASDER (Lastik Sanayicileri Derneği) yeni...

 

2009 yılından bu yana ömrünü tamamlamış lastikleri toplayarak mevzuata uygun bir şekilde geri kazandıran LASDER (Lastik Sanayicileri Derneği) yeni bir protokol için çalışmalarını hızlandırdı. ESHOT ve İETT ile protokolleri bulunan LASDER’in son rotası turistik bölgeler. LASDER Genel Sekreteri Bahadır Ünsal; sürdürülen protokol çalışmaları sonucunda Antalya Büyükşehir Belediyesi ve GATAP (Antalya civarı Turistik Belediyeler Birliği) ile masaya oturmak üzere olduklarını açıkladı.

Genel Sekreter Bahadır Ünsal, “Turistik Belde Belediyeleri ve Birlikleri ile yapacağımız protokoller turistik yörelerimizin çevre kirliliğinden korunması açısından çok önemli. Ayrıca, Lisanslı olmayan üreticilere teslimat yapmamakta ve yasalara uygun teslimatta ısrarlıyız, bu konuda hassasiyetimiz büyük. Ömrünü tamamlamış lastiklerin toplanması ve lisanslı üreticilere teslim edilmesi hususunda gösterdiğimiz titizlik son zamanlarda ortaya çıkan ÖTL’den elde edilen yağların akaryakıta katılması konusundaki hassasiyetimizin bir göstergesi.” dedi.

2009 yılında 21.000 ton,  2010 yılında ise  63.172 ton Ömrünü Tamamlamış Lastik  toplayarak mevzuata  uygun bir şekilde geri kazandıran LASDER’in sadece Haziran ayında topladığı lastik miktarı 7554 ton oldu. Haziran ayı sonu itibariyle 37.935 ton olarak toplanan ÖTL’lerin % 50’si malzeme geri kazanımı, %50’si enerji geri kazanımı olarak değerlendiriliyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (eski Çevre ve Orman Bakanlığı) tarafından kabul edilen ve 2010 yılı başından itibaren geçerli olan “Yetkilendirilmiş Kuruluş” olma sorumluluğunu başarılı bir şekilde sürdüren LASDER, Ömrünü Tamamlamış Lastik pazarına belli bir ciddiyet getirirken bu alanda iş yapmak isteyen girişimciler için de güvenilir bir iş ortağı olma özelliğini sürdürüyor.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.