Krone Tire fabrikası üst yönetiminde değişiklik

Krone Tire fabrikası üst yönetiminde değişiklik

Krone Tire fabrikasında yönetim değişikliği Rıza Akgün görevini Kartal Erköy ve Semih Pala'ya devrediyor.

Krone Türkiye fabrikasında uzun süre boyunca CEO görevini üstlenen Rıza Akgün, 31 Temmuz 2022 itibariyle Krone Ticari Araçlar Grubu'ndan ayrılacak olup, Tire'deki Krone üretim tesisinin yönetimini Mayıs 2022'den itibaren kademeli olarak Üretim Genel Müdürü Kartal Erköy ve Finans/Satış Genel Müdürü Semih Pala'ya devrediyor.

Krone, 2012 yılı sonundan bu yana Tire fabrikasında, Türkiye ve etrafında bulunan pazarlar için treyler üretmekte. Uluslararası üretim ağını tamamlayan bu lokasyon ile Krone, jeostratejik yaklaşımını ortaya koyuyor.

Ayrıca Akdeniz ülkeleri ve Avrupa dışındaki diğer pazarlar için de treylerler Tire’de üretiliyor. Yıllık 10.000 adet üretim kapasitesi bulunan Krone Tire tesisinde, şu anda yaklaşık 400 kişi çalışmakta.

Krone Commercial Vehicle SE CTO'su Alfons B. Veer, "Rıza Akgün'e uzun süreli, başarılı iş birliği için içtenlikle teşekkür ediyor, bundan sonraki görevlerinde kendisine başarılar diliyor ve en iyi dileklerimizi sunuyoruz. Rıza Akgün ve Türkiye'deki ekibine Tire tesisimizin son yıllardaki fevkalade olumlu gelişimi için teşekkür borçluyuz. Rıza Akgün, Krone'nin Türkiye'deki ilk satış ortaklıklarının kurulmasına yardımcı olmakla kalmadığı gibi, aynı zamanda Tire'deki Krone fabrikasının mevcut çok yönlü üretimine başarılı bir şekilde ulaşmasında belirleyici oldu." dedi.

krone-tire-yeni-yonetim-mayis2022.jpg

Soldan sağa: Semih Pala, yeni Finans/Satış Genel Müdürü, Andreas Völker, Uluslararası İş Geliştirme, Satış & Key Account Direktörü, Alfons B. Veer, CTO Krone Commercial Vehicle SE, Kartal Erköy, yeni Üretim Genel Müdürü ve Rıza Akgün, eski CEO Krone Türkiye.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.