Koçzer'de iki üst düzey atama

Koçzer'de iki üst düzey atama

Koç Topluluğunun kurumsal satın alma ve tedarik zinciri yönetimi şirketi KoçZer, organizasyonunda değişikliğe gittiğini duyurdu.

Yeni oluşturulan Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü’nün liderliğini, şirketin 5 yıldan fazla süredir insan kaynakları yönetimini yapan Sanem Bayraklı üstlendi. Şirketin yeni İnsan Kaynakları Direktörü ise 17 yıldır Koç Topluluğu’nun farklı şirketlerinde insan kaynakları yönetimi yapan Füsun Çelik oldu.

Koç Topluluğu bünyesinde 2003’te kurulan kurumsal satın alma ve tedarik zinciri yönetimi şirketi KoçZer’den, 1 Nisan 2024 tarihinden itibaren geçerli organizasyon değişikliği ve atama haberleri geldi. Kadın çalışan oranının %51, kadın yönetici oranının ise %40 olduğu şirkette, iki yeni kadın yönetici ataması yapıldı.

Kısa bir süre önce, markasını yeni bir kimlikle Zer’den KoçZer’e dönüştüren şirket, tüm markalarının marka yönetimi, pazarlama ve dış iletişim faaliyetlerini tek çatıda toplamak amacıyla Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü kurduğunu ve Sanem Bayraklı’nın liderlik edeceğini duyurdu. İnsan Kaynakları da ayrı bir direktörlük olurken, Arçelik-LG’de İnsan Kaynakları Müdürü olan Füsun Çelik, KoçZer’in İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı.

Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü’ne atanan Sanem Bayraklı, KoçZer’in pazarlama atılımlarının artacağını vurgulayarak “KoçZer’in satın alma ve tedarik zinciri yönetimi alanında sunduğu uzmanlık ve dijitale dayanan iş modelinin daha fazla iş ortağına ulaşabilmesi için pazarlama ve iletişim yatırımlarımızı güçlendirmeye ihtiyacımız var. KoçZer’i daha iyi anlatarak, müşteri yolculuğunu pazarlama faaliyetleri ile destekleyerek sadakati oluşturmak önceliğimiz olacak” dedi.

İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini üstlenen Füsun Çelik, KoçZer’in kültür dönüşümüne vurgu yaptı ve “Koç Topluluğu’ndaki görevlerim boyunca, KoçZer’in gelişimini yakından görme imkanım oldu. Günden güne hizmetleriyle, dijital platformlarıyla ve insan kaynağıyla büyüyen KoçZer’de yönümüz, açık iletişimin ve müşteri odaklılığın ana değer olduğu bir organizasyon kurmak olacak” açıklamasını yaptı.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.