Koçaslanlar Otomotiv'den kış aylarında güvenli sürüş için tavsiyeler

Koçaslanlar Otomotiv'den kış aylarında güvenli sürüş için tavsiyeler

Renault Trucks yetkili bayisi Koçaslanlar Otomotiv’in Satış Sonrası Hizmetler Direktörü İsmail Alkan, kış aylarında yapılması gereken kontroller ve yapılması gereken işlemlerden bahsetti.

Türkiye’de uzun yol çekicilerinden, inşaat ve dağıtım kamyonlarına kadar geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunan Renault Trucks yetkili bayisi Koçaslanlar Otomotiv’in Satış Sonrası Hizmetler Direktörü İsmail Alkan, kış aylarında yapılması gereken kontroller ve yapılması gereken işlemlerden bahsetti.

1998 yılından bu yana 147 personel ile 3 ilde hizmet veren, Renault Trucks yetkili Bayi Koçaslanlar Otomotiv, toplam 32.000 m2 alan içinde organizasyonunu yönetmektedir. İstanbul/Orhanlı, İstanbul/Hadımköy, Kocaeli ve Bursa’daki bayilik noktaları ile satış, satış sonrası, yedek parça, ikinci el,sigorta, finasman ve 7/24 servis ağı seçenekleriyle müşterilerine hızlı ve kaliteli bir hizmet yelpazesi sunmaktadır.

Müşterilerinin her koşulda çözüm ortağı olma mottosuyla hareket eden Koçaslanlar Otomotiv, yaşanan zorlu hava koşullarında araçlarının verimli çalışmaları ve sürücülerin güvenli sürüşleri için dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat çekti. Satış Sonrası Hizmetler Direktörü İsmail Alkan : “Son günlerde ülkemizde yaşanan olumsuz hava şartları sebebiyle kar ile kaplanan yollarda, ağır hizmet araçlarının bir çoğunda beklemeler ve uzun süre rölantide çalışma söz konusu oldu. Böyle durumlarda araç sürücülerinin araçlarıyla güven içerisinde ve sorunsuzca ilerleyebilmeleri için yapması gereken bazı işlemler vardır. Araçlarının akü seviyelerini kontrol ederek rölantide çalıştırmalı, hava hatlarında biriken su donmaya neden olacağından, bu hatlarda bulunan suların tahliye edilmesini sağlamalıdır. Uzun süre beklemeden ve ani hava değişimlerinden dolayı lastik hava basınçlarını değişeceğinden lastik hava basınçlarını kontrol etmeli, lastiklerin kış şartlarına uygun olan M+S olmasını sağlamalıdır. Cam suyu ve sileceklerini kontrol etmeli, motor soğutma sıvısını kontrol etmeli ve hava koşullarına uygun hale getirmelidir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da yolların buzlanmaması için kullanılan solüsyon ve tuzlardan dolayı araç üzerinde biriken tortulardır. Bu tortuların temizlenmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin yapılması araçların, arıza frekanslarını azaltacağından kullanıcıların daha sonrasında karşılarına çıkacak yüksek maliyetlerden korunmasına katkı sağlayacaktır.” dedi.

Kış aylarında araçların ihtiyaç duyacakları yedek parça ve ekipmanlar konusunda kampanyalar yaptıklarını, böylelikle müşterilerin doğru ürün ve hizmete, uygun fiyata ulaşabileceklerini ifade eden Alkan, sürücülerin güvenli sürüşlerini gerçekleştirebilmeleri için her zaman çözüm ortağı olarak yanlarında olduğunu belirtti.

renault-trucks-kis.jpgLOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.