Kargomuzu evde beklemek yerine internette arıyoruz

Kargomuzu evde beklemek yerine internette arıyoruz

SEMrush’ın araştırması, kargosunu bekleyen kullanıcıların bekleyişleri sırasında arama motorunda ciddi mesai harcadıklarını ortaya koydu. Buna göre sadece Ekim ayı içinde 2.5 milyon kişi kargosunu takip için arama motorlarına başvurdu.

SEMrush Türkiyeve Ortadoğu Kurumsal İletişim Müdürü Adam Zeidan, araştırma verisinin kargokullanım tercihleri ve kullanıcı ihtiyaçları ile ilgili önemli bilgilerverdiğini belirterek, “Tüm kargo şirketlerinin markalarının arama sayısınındahil olduğu incelememizde,kullanıcıların gönderisinin yerini an an bilmekistediklerini ve bununla ilgili endişe duyduklarını gözlemledik” diye konuştu.

 Kargo şirketleri trendlerin peşinde

adam-zeidan.jpg Araştırmanınözellikle pazarlama uzmanlarının kargo trendlerini görmesi açısından kritik önemtaşıdığını dile getiren Zeidan,sözlerine şöyle devam etti: “İstanbulHavalimanı’nın açılmasıyla kargo sektörünün daha da büyümesi ve Türkiye’nin bukonuda bir merkez olması beklenirken,sektörün de yeni trendleri takip etmesişart hale geldi. E-ticaretin yükselişi ile birlikte kargo şirketleri sontüketicinin hayatında daha fazla yer tutmaya başladı. Dolayısıyla evde beklemekdurumunda kalan kullanıcılar, takip için ilk olarak internete başvuruyor.Kurumlar da kendileri hakkında yapılan internet aramalarını takip ederek,gelişime açık oldukları alanları tespit edebilir,bununla ilgili aksiyonalabilirler. Kurumların dijital dünyada rotalarını belirlemesi için aramaverileri büyük önem taşıyor” dedi.

 İstanbul kargo üssü olacak

Türkiye son dönemde kargo alanında yapılan yatırımlarla dikkatçekiyor.  Yeni yapılan İstanbul Havalimanı 1.4 milyon metrekarelik alanıile dünya üzerindeki büyük kargo HUB noktalarından biri haline gelmeyihedefliyor. Burada başlangıç kapasitesi 4milyon ton olacak ve kademeli olarak5,5 milyon tona çıkarılacak. Türkiye bugün 1,2 milyon ton ile Avrupa’da 6’ıncı,dünyada 16’ıncı sırada yer alıyor.

SEMrush Hakkında:

SEMrush,bütünlüklü bir dijital pazarlama platformudur. Dünya çapında 3 milyondan fazlapazarlama uzmanı ve 10 binden fazla ajansın güvendiği SEMrush, müşterileriningelirlerini artırmaları ve markaların dijital görünürlük elde etmeleri içindonanımlı hale gelmesini sağlar. Dijital pazarlama profesyonelleri için dünyanınönde gelen rekabetçi veri analiz platformlarından biri olan SEMrush, websitelerinin SEO'su, ücretli arama, sosyal medya ve link inşası hakkında veri veanaliz sağlar. Güçlü bir rakip analiz aracı olmasının yanı sıra SEMrush,şirketlerin websitesi denetimi ve marka takip araçları gibi kendi onlinevarlıklarını optimize etmelerine de yardımcı olacak özellikler sunar. 2008yılında kurulan SEMrush’un genel merkezi ABD Philadelphia’dır. SEMrush ismi,dijital pazarlamanın değişen hızını temsil etmek için acele kelimesininkombinasyonu veSearch En-gine Marketing'in kısaltmasıdır. 

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.