Kamyon sayısı 2 bine çıkacak

Kamyon sayısı 2 bine çıkacak

IGA Havalimanı İşletmesi CEO’su Yusuf Akçayoğlu, mevcut kamyon sayısının binden fazla olduğunu, bunu 2 bine çıkartacaklarını dile getirdi.

İstanbul’un yeni havalimanında bugüne kadar yaklaşık 80 milyon metreküp toprak hareketi olduğunu ifade eden IGA Havalimanı İşletmesi CEO’su Yusuf Akçayoğlu, yıl sonu itibarıyla 250 milyon metreküp toprağın taşınmasını hedeflediklerini belirtti.

İGA olarak kendi ekipman parklarına ek olarak 17 taşeron firmayla çalıştıklarını söyleyen Akçayoğlu, yazın hafriyat taşımada azami seviyede ilerleme kaydetmek amacıyla yeni taşeron firma için ihale düzenlediklerini ifade etti. Akçayoğlu, mevcut kamyon sayısının binden fazla olduğunu, bunu 2 bine çıkartacaklarını dile getirdi.

İhaleyle yeni çalışılacak firmaların ekstra bir kaynak yaratarak işin hızını planlananın önüne geçirmek için kullanılacağını dile getiren Akçayoğlu, “Hedeflediğimiz hafriyat rakamların ilerisine geçebilmek için daha fazla taşeronu bu projede yer almaya davet ediyoruz” diye konuştu. Günlük 700 bin metreküp toprak taşındığını belirten Akçayoğlu, hafriyat taşeronlarını artırılarak bu rakamı 1 milyon metreküp üzerine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Akçayoğlu, bu rakamın her 3 ayda bir Atatürk Barajı dolgusundan fazla bir toprak hareketine karşılık geldiğini ifade etti. Akçayoğlu, “Belirli bir bölgeden alınan toprak yine proje sahası içinde belirlenen döküm alanlarına götürülüyor” dedi.

LOJİPORT

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.