Kamil Koç'a başarı ödülü

Kamil Koç'a başarı ödülü

Türkiye’nin güçlü taşımacılık şirketlerinden Kamil Koç ilk Türkiye'de ilk 20’ye girerek 'Anadolu 250 Araştırması' ödülünü aldı. Türkiye’de...

Türkiye’nin güçlü taşımacılık şirketlerinden Kamil Koç ilk Türkiye'de ilk 20’ye girerek 'Anadolu 250 Araştırması' ödülünü aldı.

Türkiye’de şirketlerin 2005 bilanço verilerindeki net satışlar baz alınarak yapılan değerlendirmede Türkiye’nin güçlü taşımacılık şirketlerinden Kamil Koç’a ilk 20’ye girdiği için 'Anadolu 250 Araştırması' ödülünü aldı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (BTSO) bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmada ''Anadolu'nun karını en çok artıran 5 şirketi'' kategorisinde Kamil Koç firması yer aldı.

Ödül törenine Fortis İcra Kurulu Başkanı Yvan De Cock, Fortis Genel Müdürü Faik Açıkalın, BTSO Başkanı Celal Sönmez ve Ekonomist Dergisi Yayın Direktörü Rauf Ateş'in yanı sıra Bursa ve Anadolu'dan birçok firmanın temsilcileri katıldı.

Törende Fortis Genel Müdürü Faik Açıkalın, sürdürülebilir büyümede Anadolu Kaplanları'nın hedefin temel aktörleri olduğunu kaydederek, "Sürdürülebilir büyüme adını verdiğimiz bu hedefin temel aktörleri, Türkiye'nin girişimci ve öncü şirketleridir. Türkiye ekonomisindeki dinamizmin birer temsilcisi olan tüm 'Anadolu 250' şirketlerini ve 2006'nın ödül sahibi şirketlerini huzurunuzda bir kez daha tebrik ediyorum. İnanıyorum ki bu dinamizm, artarak sürecektir" dedi.

BTSO Başkanı Celal Sönmez de, ödül alan firmaların yaptığı büyük fedakarlıklara dikkat çekti. Günümüz dünyasında küresel rekabetin kızıştığını ve Türkiye'nin ekonomik altyapısının firmaları adeta slalom yapmaya zorladığını ifade eden Sönmez, "Girişimcilik birçok marifeti beraberinde getirir. Hem insanlarla hem de makinelerle iyi olacaksınız. Zamanı çok iyi kullanacaksınız. Paranın önünüze çıkardığı engellerden korkmayacaksınız. Piyasa tuzaklarına düşmeyeceksiniz. Slalom yapa yapa yol alacaksınız. Bunları başarmak ve ödül almak çok önemli. Sıralamada Bursa'dan 5 firmanın yer alması, bizim açımızdan gurur verici. Başarılı firmaların başarılarının süreceğine inanıyorum" diye konuştu.

Kategorilere göre ödül alan şirketler şu şekilde:

Anadolu'nun en büyük 5 şirketi; Oltan Pazarlama, Yeşim Satış Mağazaları, Sanko Pazarlama İthalat İhracat A.Ş., Sanko Tekstil İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Kroman Çelik Sanayi A.Ş.

Anadolu'nun ihracatını en çok artıran 5 şirketi; Biran İplik Sanayi, Aytaç Dış Ticaret, Erpiliç, Kayseri Şeker Fabrikası ve Form Sünger Yatak.

Anadolu'nun karını en çok artıran 5 şirketi; Emek Yağ Sanayi, Akora Teknoloji, Edirne Yağ Sanayi, İnci Akü Sanayi ve Kamil Koç Otobüsleri.

Anadolu'nun istihdamını en çok artıran 5 şirketi; Alara Tarım, Biran İplik, İlhan Demir Çelik, Yataş Yatak ve Ges Tekstil.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum