'IVECO SPA ile görüşüyoruz'

'IVECO SPA ile görüşüyoruz'

Koç Holding, Otoyol Sanayi A.Ş'nin satıldığı iddialarına ilişkin, "Otoyol'un üretim faaliyetlerini durdurulması dolayısıyla atıl kalan fabrikanın satışına...

Koç Holding, Otoyol Sanayi A.Ş'nin satıldığı iddialarına ilişkin, "Otoyol'un üretim faaliyetlerini durdurulması dolayısıyla atıl kalan fabrikanın satışına yönelik olarak, Iveco S.P.A ile Koç Holding A.Ş arasında görüşmeler başlamıştır" açıklaması yaptı.

Koç Holding, topluluk şirketlerinden Otoyol'un Adapazarı'nda faaliyet gösteren fabrikasının satışına ilişkin basında yer alan haberler üzerine Borsa Başkanlığı tarafından istenen açıklamaya cevaben Borsaya yazı gönderdi.

Yazıda, 18 Temmuz 2007 tarihli özel durum açıklaması ile de kamuya duyurdukları gibi Otoyol'un içinde bulunulan olumsuz ekonomik koşulların değerlendirilmesi sonucu, yeniden yapılandırılması (şirketin ticari faaliyetlerine ithalat yapmak suretiyle devam edilmesi, bayi teşkilatının yeniden yapılandırılması ve üretim faaliyetlerinin durdurulması dahil) çalışmaları çerçevesinde, halihazırda Otoyol'da ortak konumunda olan Iveco S.P.A ile Koç Holding arasında 18 Temmuz 2007 tarihinde bir mutabakat mektubu imzalandığı hatırlatıldı.

Açıklama, şunlar kaydedildi:

"Bu kapsamda Otoyol'un üretim faaliyetlerini durdurulması dolayısıyla atıl kalan fabrikanın satısına yönelik olarak, ortaklığımız konumunda olan Iveco S.P.A ile Koç Holding A.Ş. arasında görüşmeler başlamıştır. Görüşmelerin sonuçlandırılmasına paralel olarak gerekli açıklamalar yapılacaktır."

BUS&TRUCK

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.