İstanbul, Ankara ve Bursa'da da artık maske zorunlu

İstanbul, Ankara ve Bursa'da da artık maske zorunlu

Bakan Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu'nun İstanbul, Ankara ve Bursa için maske zorunluluğu önerisinde bulunduğunu duyurdu. Tavsiyenin ardından bu üç ilin valiliklerince maske zorunlu hale getirildi.

Kritik durumda olan 10 il açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kritik durumdaki 10 ilin son 1 aydaki, 1 haftadaki ve 3 gündeki vaka sayılarını açıkladı. Bakan Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu'nun İstanbul, Ankara ve Bursa için maske zorunluluğu önerisinde bulunduğunu da duyurdu. Tavsiyenin ardından bu üç ilin valiliklerince maske zorunlu hale getirildi. Karara uymayanlara ceza kesilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kritik durumdaki illerin güncel vaka sayılarını açıkladı. Bakan Koca'nın açıklamalarına göre 10 il ve corona virüs vaka sayılarındaki değişim şöyle:

İSTANBUL

Son bir ayda İstanbul`da, günlük ortalama vaka sayısı 653. Son bir haftada günlük ortalama vaka sayısı 620. Son 3 günde ortalama vaka sayısı 616.

ANKARA

Son bir ayda Ankara`da, günlük ortalama vaka sayısı 127. Son bir haftada günlük ortalama vaka sayısı 155. Son 3 günde ortalama vaka sayısı 177.

İZMİR

Son bir ayda İzmir`de, günlük ortalama vaka sayısı 32. Son bir haftada günlük ortalama vaka sayısı 38. Son 3 günde ortalama vaka sayısı 34.

BURSA

Son bir ayda Bursa`da, günlük ortalama vaka sayısı 64. Son bir haftada günlük ortalama vaka sayısı 84. Son 3 günde ortalama vaka sayısı 93. Son gün 100'e kadar çıktı.

KOCAELİ

Son bir ayda Kocaeli`de, günlük ortalama vaka sayısı 78. Son bir haftada günlük ortalama vaka sayısı 91. Son 3 günde ortalama vaka sayısı 113.

KONYA

Son bir ayda Konya`da, günlük ortalama vaka sayısı 41. Son bir haftada günlük ortalama vaka sayısı 73. Son 3 günde ortalama vaka sayısı 88.

KAYSERİ

Son bir ayda Kayseri`de, günlük ortalama vaka sayısı 14. Son bir haftada günlük ortalama vaka sayısı 25. Son üç günde ortalama vaka sayısı 28.

DİYARBAKIR

Son bir ayda Diyarbakır`da, günlük ortalama vaka sayısı 58. Son bir haftada günlük ortalama vaka sayısı 81. Son 3 günde ortalama vaka sayısı 87. Son gün 100'lere yaklaştı.

ŞANLIURFA

Son bir ayda Şanlıurfa`da, günlük ortalama vaka sayısı 25. Son bir haftada günlük ortalama vaka sayısı 42. Son 3 günde ortalama vaka sayısı 43.

VAN

Son bir ayda Van`da günlük ortalama vaka sayısı 7. Son bir haftada günlük ortalama vaka sayısı 14. Son 3 günde ortalama vaka sayısı ise 14.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.