• BIST 104.884
 • Altın 163,301
 • Dolar 3,9395
 • Euro 4,6776
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 7 °C

“İhtiyaca uygun poliçe daha kârlı”

“İhtiyaca uygun poliçe daha kârlı”
BenimsigortaM firmasının sahipleri Mehmet Keskin ve Andre van Aarden, sağlık alanındaki beklenti ve istemlerin her yaş grubunda değişebileceğine işaret...

BenimsigortaM firmasının sahipleri Mehmet Keskin ve Andre van Aarden, sağlık alanındaki beklenti ve istemlerin her yaş grubunda değişebileceğine işaret ederek, “Örneğin gençlerde doğum masraflarının, yaşlılarda da fizik tedavisi giderlerinin karşılanması önem taşıyabilir. Ek poliçe dikkatle seçilirse insanlar gereksiz yere prim ödemezler” dediler (InterAjans).

Hollanda’nın en büyük sigorta şirketi Eureko’nun büyük hissedarı Achmea’ya bağlı sağlık sigortası Agis ile yaptıkları yeni anlaşma çerçevesinde BenimsigortaM müşterilerinin zorunlu temel pakette yüzde 6, ek poliçede de yüzde 12 oranında bir indirimden yararlanabildikleri ifade edildi. 2012 yılı sigorta primlerinin yakında açıklanmasının beklendiğine dikkat çeken Mehmet Keskin, “İnternet üzerinden tüm Hollanda’ya hizmet sunuyoruz. Sağlık sigortası şirketini değiştirmek isteyenler, yasalara göre şimdiki şirketlerinden 31 Aralık 2011 tarihine kadar çıkabilirler. Yeni bir sigorta şirketine başvuru ise 1 Şubat 2012 tarihine kadar yapılmalı. Özellikle ek poliçeler dikkatlice incelenmeli ve ihtiyaca yanıt verebilecek bir poliçe seçilmedi. Yüzde 12 oranında bir indirim sadece BenimsigortaM’da” diye konuştu.

Sigorta hizmetlerinde 10 yıllık bir deneyime sahip olan Mehmet Keskin, motorlu araçlar başta olmak üzere çeşitli alanlarda sigorta hizmeti sunduklarını anlattı. Sağlık sigortasında Türkiye’de kendi merkezi bulunan Agis ile çalışmaya ağırlık verdiklerini belirten Keskin, “Agis’in 110 bin civarında Türk üyesi bulunuyor ve bunların önemli bir bölümü BenimsigortaM müşterilerinden oluşuyor. Bu nedenle Agis’ten müşterilerimiz için yüzde 6 ve yüzde 12 gibi yüksek oranlarda toplu sigorta indirimleri alabildik. Sağlık sigortası primlerinin bu yıl da ciddi bir artış göstereceği göz önünde bulundurulursa, böylesi yüksek indirimler prim giderlerinde ciddi tasarruf sağlar” dedi.

InterAjans’ın sorularını yanıtlayan Mehmet Keskin, hizmet kalitesi, müşteri memnuniyeti ve indirim oranlarının yüksek olmasının önem verdikleri konuların başında geldiğini söyledi.

- Mehmet Bey, sigorta şirketleri önümüzdeki haftalarda yeni primlerini ve poliçe koşullarını açıklayacaklar. Sağlık sigortası şirketleri arasında bu kadar kısa bir zaman içinde seçim yapmak birçok insana zor geliyor. Şirket değiştirenlerin sayısının geçtiğimiz yıllarda düşük kalmasında bunun önemli rolü vardı sanırım.

Kolaya kaçmak insanlara pahalıya mal oluyor. Herkes bunun farkında artık. Ekonomik koşullar, ‘nerede ve nasıl tasarruf yapabiliriz’ sorusunu öne çıkarmaya başladı. Nasıl ki 50 yaş üstü bir kişi için doğum masraflarının ne derece karşılandığı önem taşımıyorsa, genç ve sağlık bir kişi de fizik tedavisi masraflarını kolay kolay düşünmez. İnsanlar doğru poliçe seçimi yapmadıklarında, hiçbir zaman yararlanmayacakları bazı sağlık giderleri için de prim ödemiş oluyorlar. Agis’in farklı ek poliçe seçenekleri bulunmakta. Biz arzu eden müşterilerimize poliçe seçimi konusunda da yardımcı oluyoruz.

- BenimsigortaM’a geçilmesi vatandaşa ne gibi bir yarar sağlar?

En başta bizim toplu indirimimizden yararlanabilir. Agis’in bize verdiği temel sigortada yüzde 6 ve ek poliçede yüzde 12 oranlarındaki indirim gerçekten yüksek. Yüzde 12’lik indirim sadece bizde. 2009 yılında yüzde 5 ve 8 oranlarında indirim aldık. 2010 yılındaki indirim oranlarımız yüzde 5 ve 10 idi. Büyük bir Türk müşteri portföyüne sahip olduğumuz için şimdi bu yüzde 6 ve 12’ye yükseldi. Agis müşterilerimiz ayrıca, yıllık seyahat sigortasında yüzde 25 oranında bir indirimden yararlanabilirler.

- Agis müşterileri de size geçebilir mi?

Elbette geçebilir ve bu yıl içinde de olabilir. Geçtikleri andan itibaren de bizim uyguladığımız indirim oranlarından yararlanabilirler. Ancak, poliçe değişikliğinin 31 Aralık 2011 tarihine kadar yapılabildiği unutulmamalı. Vatandaşın kendisine uygun olmayan bir ek poliçede kalması, her ne kadar yüzde 12 oranındaki indirimden yararlanacak olsa da, gereksiz yere fazla prim ödemesine neden olur.

- Take Care Now adlı gençlik poliçesinden bahsettiniz. Bu konuyu biraz açar mısınız?

18 yaşını dolduran, kendisi bir tercih bildirmezse otomatik olarak ailesinin poliçesi doğrultusunda sigortalanır ve bunun için prim ödemeye başlar. Sağlıklı bir gencin aile doktoruna bile yıllardır uğramadığı olur. Bunun için Agis Take Care Now adı altında yeni bir temel sağlık sigortasını hayata geçirdi. Aynı ad altında ek poliçe olanakları da var. Temel poliçe için bu yıl 106 euro ödenirken, Take Care Now poliçesi için 97 euro ödeniyor.

- Bu sigorta şekli için belirli bir yaş sınırı bulunuyor mu?

Hayır yaş sınırı yok. Kişi isterse 30 – 35 yaşında da bu poliçeden yararlanabilir. Ancak belirttiğim gibi sağlık hizmetlerinden beklentiler, ihtiyaçlar yaşa göre değişebiliyor. Poliçelerin incelenmesi ve en uygun poliçenin seçilmesi her zaman önem taşımakta. İnsanların hiçbir zaman yararlanmayacakları hizmetler için prim ödemelerinin hiçbir anlamı yok.

İNTERAJANS

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Loji Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 - 251 8670 - 0212 872 9096