Hidro-Mak'tan 50.Yıla özel yarışma

Hidro-Mak'tan 50.Yıla özel yarışma

Gerek yurtiçi gerek yurtdışı faaliyetleriyle üstyapı sektörünün gelişimine katkıda bulunan Hidro-Mak, bu kimliğinden hareketle “50. Yıl Katı Atık...

Gerek yurtiçi gerek yurtdışı faaliyetleriyle üstyapı sektörünün gelişimine katkıda bulunan Hidro-Mak, bu kimliğinden hareketle “50. Yıl Katı Atık Toplama Ekipmanı Tasarım Yarışması”nı gerçekleştiriyor.

1961 yılından bu yana faaliyet gösteren ve sektörde 50. yılını kutlayan Hidro-Mak, ayrıca sektörün yaşadığı en büyük sorunlardan biri olan yeni ve özgün, görsel tasarım ve sistem sıkıntısının aşılmasına da yardımcı olmayı amaçlıyor.

Birincinin 10.000 TL, ikincinin 7.500 TL ve üçüncünün Apple iMac 21,5 inç bilgisayar kazanacağı yarışmada, gönderilecek projelerin bu yarışma için tasarlanmış olması, başka hiçbir yerde yayınlanmamış ve uygulanmamış olması şartları aranıyor.

“Hidro-Mak 50. Yıl Katı Atık Toplama Ekipmanı Tasarım Yarışması”ndaki temel değerlendirme kriterlerini; projelerin özgün tasarımlı, uygulanabilir ve pazarlanılabilir olması oluşturuyor. Tasarımların günümüz dünyasının ihtiyaçlarını karşılayabilecek  teknolojik yeterlilikte olması da bir başka önemli kriter durumunda.

Jürisinde; İTÜ Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ata MUĞAN, ODTÜ Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Eres SÖYLEMEZ,  Hidro-Mak Genel Müdürü Ahmet Bazmanoğlu, Hidro-Mak Makine Mühendisi Teknik Müdür Recep Yılmaz ve Hidro-Mak  Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yrd. Aydın Balkar’ın yer aldığı yarışma, Türkiye’de Makine ve Mekatronik Mühendisliği bölümünde öğrenim gören tüm lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açıktır.

BUS&TRUCK

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.