Goodyear, lastik bakımlarını yapay zeka ile yapıyor

Goodyear, lastik bakımlarını yapay zeka ile yapıyor

Goodyear, filoların lastik bakımına dair analizler elde etmek için tescilli yapay zeka teknolojisini kullanıyor.

Dünyanın lider lastik markalarından Goodyear, araç paylaşımının ve otomobilin ortak kullanımının trend olmasıyla birlikte, kentsel filo operasyonlarını iyileştirmek amacıyla ortak kullanımı kapsayan mobilite sağlayan kuruluşlara yeni filo hizmetleri iş modelini sundu. Goodyear’ın, Kuzey Amerika’da 25’in üzerinde ülkede 50’yi aşkın mobilite hizmeti ile, onbinlerce aracın filo bakımlarını izleyerek, kontrol eden ve denetleyen STRATIM ile birlikte geliştirdiği ileri lastik bakım programı hayata geçti.

Goodyear Teknolojiden Sorumlu Başkanı Chris Hessel; “Ortak mobiliteye olan ilgi büyümeye devam ederken, araç başına yılda 15.000 mil olan sürüşün, ay bazında 5,000 mil artış gösterdiğini gözlemliyoruz. Artan miller, özellikle müşterilerin mobilite hizmetinden beklentilerinin, konfor ve güvenlik olduğunu düşünecek olursanız, lastik bakımı ve tamiri için olan talebin artması anlamına geliyor. Tahmine yönelik analizlerimiz ve filo çözümlerimiz, yeni mobilite sağlayıcıları için büyük inovasyonlardır. Bu hizmetler daha da geliştikçe ve ortak mobilite ve otonom araçlar daha fazla kullanılıp benimsendikçe, Goodyear da endüstri için yeni inovasyonlarda bulunmayı sürdürecektir” diye konuştu.

Yeni program, STRATIM’in müşterilerinin toplam lastik yönetimini iyileştirmek ve filonun hizmet süresini maksimize etmek için kullandıkları lastiklerin servise ihtiyaç duyduğunu veya yenilenmesi gerektiğini öngörmelerinde yardımcı olacak.

STRATIM CEO’su Sean Behr; “Araç bakımı ve hizmet süresi tüm mobilite hizmetleri için en kritik ölçümlerdir. Bir yandan sahip oldukları araçlarla verimliliğini artırmak bir yandan da maliyetlerini düşürmek adına çalışmalar yürüten şirketler, uzun vadede kazanan şirketler olacaktır. Goodyear’ın lastik bakım çözümleri, endüstrimizde ezber bozan uygulamalar olarak öne çıkmaktadır” dedi.

Goodyear, bir yandan geleneksel müşterilerine, ülkenin en geniş lastik ve servis ağı sayesinde hizmetlerini sürdürürken, öte yandan hızla değişen mobilite alanında geleceğin neler getireceğini de yakından takip etmektedir. 

Goodyear Tire & Rubber Şirketi Hakkında:

Dünyanın en büyük lastik şirketlerinden biri olan Goodyear, günümüzde küresel platformda 22 ülkedeki 48 tesisinde 64.000 çalışanıyla üretim yapıyor. Goodyear’ın Akron, Ohio ve Colmer-Berg, Lüksemburg’da bulunan iki Inovasyon Merkezleri, sektörün performans standartlarını belirleyen teknoloji harikası ürün ve hizmetler sunmak için çalışıyor. Şirket, ürünler ve küresel operasyonlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.goodyear.com/corporate adresini ziyaret edebilirsiniz.

STRATIM Hakkında:

STRATIM, ulaşımın geleceğini güçlendirmek için birleşik bir platform sağlayan, akıllı mobilite ve filo altyapı şirketidir. STRATIM platformu sayesinde filoların yönetimi ve bakımı yalın, kullanımı kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşebiliyor. FORD ve GM’nin de aralarında bulunduğu 50’nin üzerinde araç üreticisi tarafından güvenilen STRATIM, operasyonları modernize eder, sistemleri birleştirir, lojistik unsurları optimize ederek ulaşım şirketlerinin daha iyi ve daha modern mobilite deneyimleri sunmalarına destek olur. 2016 yılında kurulan STRATIM’in merkez ofisi San Francisco’da olup Google, eBay, Trulia, Shopping.com ve daha birçok şirketten gelen teknoloji mucitlerinden oluşan bir takım tarafından yönetilmektedir. Yatırımcılarının arasında Bessemer Ventures, BMW iVentures, Norwest Venture Partners ve Trinity Ventures bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için www.startim.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

www.lojiport.com

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.