GKN Kargo, hizmet ağına 3 aktarma merkezi daha ekledi

GKN Kargo, hizmet ağına 3 aktarma merkezi daha ekledi

Sektörün en hızlı büyüyen oyuncularından GKN Kargo, 2022 yılını yeni yatırımlarla karşıladı. GKN Kargo aktarma merkezlerine Çerkezköy, Gimat ve Adana’yı da ekleyerek toplam aktarma merkezi sayısını 14’e çıkardı.

Dağıtım ve teslimat sektöründe dijital yatırımları yanı sıra istihdama katkıları ile de adından sıkça söz ettiren GKN Kargo, 1,5 yılda 150 milyon yatırım yaparak büyümeye devam etti. 2022 hedefini günlük 1 milyon kargo teslimi olarak belirleyen GKN Kargo, hedefine ulaşmak için Çerkezköy, Gimat ve Adana’da 3 aktarma merkezini daha kullanıma açtı. Şube sayısında da artış gösteren firma, yeni yapılan anlaşmalarla 79’a ulaşan acente sayısı ile Türkiye genelinde 64 ilde hizmet vermeye başladı. Personel sayısını da aynı paralelde artıran GKN Kargo yılın ilk ayında yeni istihdam rakamını 780 kişi olarak açıkladı.

TÜİK verilerine göre Türkiye Lojistik Sektör büyüklüğünün 541 Milyar TL olduğunu hatırlatan Gökhan Akyürek; Gayri Safi Yurtiçi Hasılamızın önemli bir bölümünü Lojistik sektörü oluşturuyor. Bizler ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla var gücümüzle çalışmaya ve istihdam alanları oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Kargo Akademi geliyor!

Bu seneki hedefini ise çalışan sayısını 3 bin kişiye çıkartmak olduğunu dile getiren Gökhan Akyürek; Sektördeki personel açığının farkındayız. Biz de zaman zaman yeni eleman temini konusunda zorluklar yaşıyoruz. Bu zorlukları aşmak ve hizmet kalitemizi yükseltmek için ‘Kargo Akademi’ projemizi hayata geçirmek üzere çalışmalarımıza başladık dedi. 2022 yılının ilk çeyreğinde Kargo Akademi ile sektöre bu alanda önemli bir katkı sunacağız” şeklinde konuştu.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.