Gemiler ve Açık Deniz Yapıları

Gemiler ve Açık Deniz Yapıları

İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'den Prof. Dr. Reşat Baykal'ın yazdığı Gemiler ve Açık Deniz Yapıları adlı kitapta, gemiler, deniz yolu...

İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'den Prof. Dr. Reşat Baykal'ın yazdığı Gemiler ve Açık Deniz Yapıları adlı kitapta, gemiler, deniz yolu taşımacılığı ve açık deniz yapıları konusunda temel bilgiler veriliyor.

Dünya nüfusunun sürekli çoğalması, denizyolu ile taşınan yüklerin miktarları ve çeşitlerinin artmasına neden oldu. Gelişen teknoloji ve artan gereksinimler sonunda yeni gemi tipleri ve taşıma türleri önem kazanmaya başladı. Böylece eski klasik yük gemilerinin yerini; konteyner, Ro-Ro ve mavna türü birim yük taşıyan gemiler aldı. Bu türden yüklerin yüklenip boşaltılmasının yapıldığı limanlar da, yüke göre ihtisaslaşarak konteyner, Ro-Ro dökme yük terminalleri şeklinde yeniden yapılanmaya başladı. Bu nedenle çalışmada gemi ve açık deniz yapılarının güncel türlerine ağırlık verilmiş. Bir eksikliği gidermek amacıyla hazırlanan bu eser; gemi, deniz teknolojisi, denizcilik ve lojistik konusunda eğitim gören lisans öğrencilerine, uygulamacılar ile gemi ve deniz teknolojisine ilgi duyanlar için başucu eseri niteliğinde.

KARA & DENİZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.