Gemi ve Yat Tasarım Yarışması’nda süre uzatıldı

Gemi ve Yat Tasarım Yarışması’nda süre uzatıldı

İstanbul Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği’nin (İGYİB), 2.Gemi ve Yat Tasarım Yarışması başvuruları,31 Mayıs’a kadar uzatıldı. İstanbul Gemi...

Gemi ve Yat Tasarım Yarışması’nda süre uzatıldıİstanbul Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği’nin (İGYİB), 2.Gemi ve Yat Tasarım Yarışması başvuruları,31 Mayıs’a kadar uzatıldı.

İstanbul Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği’nin(İGYİB),2.Gemi ve Yat Tasarım Yarışması başvuruları, 31 Mayıs’a kadar devam edecek. İGYİB Başkanı Başaran Bayrak, hedeflerinin nitelikli ve farklı ürünler ortaya koymak olduğunu kaydetti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ihracatta katma değeri artırmak için Ar-Ge, tasarım ve inovasyonun önemini son yıllarda sık sık dile getirirken, ihracatçı birlikleri de bu alanlara yönelerek çeşitli organizasyon ve yarışmalara ev sahipliği yapıyor. İstanbul Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği (İGYİB) de bunların arasında yer alarak Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ve TİM’in öncülüğünde bu yıl 2. kez ‘Gemi ve Yat Tasarım Yarışması’ organize ediyor. “Uluslararası sularda ağ ile (gırgır ağı) avlanacak, bünyesinde işleme sistemi olan ve 24-49 metre arası uzunlukta balıkçı gemisi tasarımı” temalı bu yılki yarışmaya başvurular başladı.

Başvuru süresi 31 Mayıs tarihinde sona erecek. Dereceye girenlere ödülleri 21Haziran 2013 tarihinde düzenlenecek törenle verilecek. Birinciye verilecek ödül 15 bin, ikinciye 10 bin ve üçüncüye de 5 bin TL olacak. İGYİB Başkanı Başaran Bayrak, gemi ve yat sektörünün gelişimine katkıda bulunmayı ve tasarımın sektör için önemini vurgulamayı amaçladıklarını belirterek, “ihracatta rekabet sağlayacak çözümlere ulaşabilmek için tasarımcılarımızı yarışmamıza katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Yarışmaya, üniversitelerin gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği, gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği, endüstriyel tasarım, mimarlık ve makine mühendisliği bölümlerinde eğitim gören lisans ve lisansüstü öğrenci grupları katılabilecek. Öğrenci grubu en az bir, en fazla dört kişiden oluşabilecek. Gruplarda en az bir gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği ya da gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği öğrencisinin yer alması gerekiyor.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.