Full, gerekirse otoyu değiştirecek

Full, gerekirse otoyu değiştirecek

Full Genel Müdürü Timuçin Yalı'nın dün tanıttığı sisteme göre kendi istasyonlarından konulan yakıt nedeniyle yolda kalan bir otomobil yol yardımından...

Full Genel Müdürü Timuçin Yalı'nın dün tanıttığı sisteme göre kendi istasyonlarından konulan yakıt nedeniyle yolda kalan bir otomobil yol yardımından başlayarak gerekirse otomobilin değiştirilmesine kadar varan garantiler verilecek. Bu garantiyi kendi şirketi vermesine karşın denetimi yani hakemliği Türkiye'de araç muayene işini yapan Alman TÜVSÜD'e verdiklerini anlatan Yalı, yol, ambulans ve diğer tüm gereksinimler için de Boyner Grubu'na bağlı Back Up ile anlaştıklarını açıkladı.

NASIL GARANTİ VERİLİYOR

Garanti sistemi konusunda bir hayli iddialı Timuçin Yalı... Rakiplerin "ucuz çünkü kalitesiz yakıt satıyorlar" diyerek müşterileri etkilediğini ve kendilerinin de 'en kaliteli akaryakıtı' sattıklarını iddia ettiklerini hatırlatan Yalı, "O halde sorun onlara kaliteliyse nasıl garanti veriyorlar" diyerek meydan okudu. 29 istasyonu olan Full, 2011 sonuna kadar 50, 2012 sonunda da 100 noktaya ulaşmayı hedefliyor. Yalı, 29 istasyon, terminal yatırımı ve bu yıl açılacak 21 istasyonun yüzde 80'inin tamamlanan finansmanı 450 milyon dolara malolduğunu anlattı. Her toplantıda olduğu gibi Yalı'ya rafineri çıkış fiyatı ve ÖTV'si belli yakıtı nasıl yüzde 7 ucuz sattıkları da soruldu.

'MÜLKİYET BİZE AİT'

"Hacime ve verime oynuyoruz" diyen Yalı, rakiplerinin aksine istasyonların mülkiyetinin kendine ait olduğunu ve binde 3-5 arasındaki gelir payıyla işletmecilere işlettiklerini bu sayede maliyetleri ciddi düşürdüklerini anlattı. Bu durumda Full, yüksek yakıt satanlara 5 yılda bir milyonlarca dolar hava parası ödemek zorunda kalmıyor. Yalı, kendilerinin az istasyon olmalarına karşın bir bayinin ortalama 35-40 bin sattığını böylece diğer bayilerden 4-6 kat fazla para kazandıklarını belirtiyor. Yalı, bu sayede karı da müşteriyle paylaşabildikleri bir sistemi kurabildiklerini anlattı. Full Genel Müdürü'ne göre sistem sonunda kendileri gibi kendi bayi ağlarıyla rekabet etme zorunluluğuna dönecek.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.