FleetGO, sektördeki elektrikli araç dönüşümüne uyum sürecini kolaylaştırıyor

FleetGO, sektördeki elektrikli araç dönüşümüne uyum sürecini kolaylaştırıyor

Elektrikli araçların filolara girişi ile birlikte ticari araç filoları da elektriklenmeye başlıyor. Bu dönüşüm süreci ise karma filolar için filo yöneticisinin veri gereksinimlerinin değiştirilmesi anlamına geliyor.

Bakım ve yakıt maliyetleri, yakıtla çalışan bir otomobile göre çok daha düşük olmasına rağmen, elektrikli araçların bulunduğu bir filonun operasyonel maliyetleri ve verimliliği hakkında bilgi sahibi olmak filo yöneticileri için karmaşıklaşıyor. Elektrikli araçları kullanmak demek: farklı çalışmak, farklı planlamak, farklı araç kullanmak ve farklı şekilde yakıt alımı yapmak yani şarj etmek anlamına geliyor. Ayrıca 'güvenilir öngörülebilirlik' söz konusu olduğunda, bataryanın 'sağlığı' önemli bir rol oynuyor.

FleetGO; kilometre sayacı, şarj durumu, bataryada kalan menzil ve batarya sağlığı başta olmak üzere birçok önemli parametreyi takip edip raporlayabiliyor. Böylece filo yöneticileri için yeni ve karmaşık olan bu yeni araç takip ekosistemine uyum sürecini kolaylaştırıyor.

Daha fazla ve yeni veri sayesinde daha fazla seçenek
Acil bir durumda sirenin çalıp çalmadığını bilmek isteyen bir itfaiye istasyonundan, teslimat sırasında hangi kapıların açık, kapalı ve/veya kilitli olduğunu görmek isteyen büyük bir teslimat şirketine ve genel olarak elektrikli araç sürücülerinin enerji geri kazanımı kapasitesine bakan bir şirketine kadar; sektörün elektrikli araçlara geçişi ile gerçekleşen bu veri artışı ile birlikte, bilgi ihtiyacında da bir artış söz konusu.

FleetGO, bu yeni verileri mevcut telematik verileri ile birleştirerek, kW tüketimi, sürüş davranışı, sürülen rotaları ve çok daha fazlası hakkında filo yöneticilerine bilgi sunabiliyor. Filo yöneticileri için en önemli katma değer, yeni elektrikli araç verilerini canlı görebilmeleri (harita üzerinde, her araçta, farklı seviyelerde), anında aksiyon alabilmeleri olarak ortaya çıkıyor.

FleetGO Hakkında

Uluslararası lojistik sektöründe öncü FleetGO, iş ortaklarına akıllı filo yönetimi avantajı sağlayan bir teknoloji şirketidir. Başta lojistik şirketlerinin en önemli ihtiyacı olan dijital takograf yönetimi olmak üzere; sürücü ve filo performansı, araç takip sistemi, yakıt ve ısı takibi hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır. Akıllı algoritmalar ve iş zekası uygulamaları ile bütün araç tipleri ve farkı ölçekteki işletmeler için akıllı çözümler geliştiren FleetGO, Avrupa’nın en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketinden biridir. 2010 yılında Hollanda’da kurulan FleetGO’nun, Almanya, İngiltere ve Türkiye’de yerleşik ofisleri bulunmaktadır. Türkiye’deki faaliyetlerine 2019 yılı itibariyle başlayan FleetGO, 2020’nin ilk aylarında sektörlerden birçok firmaya hizmet sunmaya başlamıştır. Avrupa'da 5.000'den fazla şirket her gün, operasyonlarını optimize etmek ve maliyetlerini düşürmek için FleetGO’ya güveniyor. Akıllı çözümleri ile bağlı, akıllı ve kapsamlı bir iş modeli geliştiren FleetGO; global pazardaki tecrübesini Türkiye’deki iş ortaklarının filo yönetim ihtiyaçlarını karşılamak için kullanıyor. Çevreye duyarlı sürüş çözümleri ile öne çıkan FleetGO, akıllı, verimli ve sürdürülebilir bir değer yaratmak için çalışıyor. FleetGO hakkında daha fazlası için: www.fleetgo.com.tr

 

ADVERTORIAL

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.