Flash Nakil Vasıtaları açıldı

Flash Nakil Vasıtaları açıldı

Birçok bağlantı noktasının bulunduğu Hadımköy’de Scania ve Krone tesisi, Flash Nakil Vasıtaları hizmete girdi. 1993 yılından bu yana otomotiv sektöründe...

Birçok bağlantı noktasının bulunduğu Hadımköy’de Scania ve Krone tesisi, Flash Nakil Vasıtaları hizmete girdi.

1993 yılından bu yana otomotiv sektöründe hizmet vermekte olan Flash Nakil Vasıtaları, bireysel ve kurumsal otomobil ihtiyaçları için avantajlı ve hızlı çözümler üretmekte. Otomotiv sektöründe sahip olunan bu uzun yılların deneyimini ağır ticari araç sektörüne  de aktarmak isteyen Flash Nakil Vasıtaları, Scania ve Krone ile Hadımköy’de çok özel bir tesisin kurulumunu tamamladı.

Flash Nakil Vasıtaları Scania ve Krone hizmet tesisi, 2500m² kapalı, 6000m² açık olmak üzere toplam 8500m² alanda kuruldu. 30 kişilik tecrübeli ve eğitimli satış ve servis ekibi ile araç satışının yanında, yedek parça ve aksesuar satışı, tamir&bakım, boya ve kaporta hizmetlerini müşterilerine sunmakta. Aracıyla uzun ve stresli yollarda bulunan müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini düşünen Flash Nakil Vasıtaları, bekleme salonu ve kafeterya hizmetiyle bir showroom ya da servis alanının çok ötesinde.

Acil yol yardım aracı ve günlük 40 araca hizmet vermeye uygun servis alanı, 10.000 kalemden oluşan parça stoğu ile Flash Nakil Vasıtaları yalnızca satış değil satış sonrasında da müşterileri için fark yaratıyor.  Flash Nakil Vasıtalarının, 350 m²lik kaporta atölyesinde araçlar boyaya hazır duruma getirilmekte. Boya bölümünde astarlanan araçlar, son kat boya için boya fırınına alınmaktadır. Tüm bu işlemler, en son teknolojiye sahip özel makineler ile gerçekleştiriliyor.

Flash Nakil Vasıtaları yetkilileri, ağır ticari araç sektörüne girerken Scania ve Krone markalarını tercih etmiş olmalarının nedenlerini, ve Hadımköy’deki tesisin detaylı tanıtımını  gerçekleştirilen basın tanıtımında aktardılar. Basın tanıtımına Doğuş Otomotiv Scania SSH Müdürü Özkan Muti, Scania Saha Satış ve Lojistik Müdürü Selçuk Ahmet Aksakal, Scania ve Krone Pazarlama Müdürü Çağla Gül Şenkardeş, Scania Filo Satış Müdürü Harun Göktaş, Flash Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Gedikbaşı, Flash Otomotiv Genel Müdürü Levent Bektaş ve Yönetim Kurulu üyeleri Cem Meriç ve Elif Meriç katıldı.

Gedikbaşı: Scania ve Krone’ye iç pazarda ivme kazandıracağız

Flash Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Gedikbaşı düzenlenen basın tanıtımında, yaklaşık 15 yıllık otomotiv geçmişleri bulunduğunu hatırlatarak, Scania ve Krone markalarının kendileri için sahip olduğu büyük öneme şu şekilde değindi; “ 15 yıllık bu uzun süreçten edindiğimiz tecrübeleri artık Doğuş Otomotiv ve dolayısıyla Scania ve Krone markaları için kullanacağız. Avrupa Yakası coğrafi özelliği nedeniyle Avrupa’ya taşımacılık yapan firmaların son uğrak yeridir. Avrupa’ya açılmadan tüm ihtiyaçlarını burada karşılamak istemekteyiz. Ayrıca modern showroom ve tecrübeli satış departmanımız ile Scania ve Krone’ye iç pazarda hızlı bir ivme kazandıracağımıza inanmaktayız. Scania ve Krone yıllardır ithal ağır ticari araç sektöründe başarısını kanıtlamış, farkını ortaya koymuş markalardır, kendileriyle çalışma fırsatı yakaladığımız için kendimizi çok şanslı hissediyoruz” dedi. Lojistik firmalarının ve pek çok üretici firmanın fabrikalarının bulunduğu Hadımköy’ü sahip olduğu potansiyelden ötürü tercih ettiklerini belirten Gedikbaşı, “Şubat ayında başladığımız inşaatımızı Nisan ayı içerisinde tamamladık. Haziran ayı içerisinde ise servis vermeye başladık. Scania’nın sadece servis ve satışını değil; Krone ve Meiller marka treyler satışı, 2’nci el ve takas hizmeti gibi faaliyet alanlarımız da olacak” şeklinde konuştu.

 

Bektaş: Aynı anda 22 araca hizmet verebileceğiz

 

Tanıtıma katılan Flash Otomotiv Genel Müdürü Levent Bektaş ise tesis hakkında rakamsal detayları aktardı. 2 bin 500 metrekaresi kapalı olmak üzere toplamda 8 bin 500 metrekarelik alanda hizmet verdiklerini dile getiren Levent Bektaş, “Aynı anda 22 araca hizmet verecek kapasiteye ve donanıma sahibiz. Şu anda 16 olan personel sayımız, talebin ve potansiyelin artışı halinde doğal olarak artış gösterecek. Faaliyete geçtiğimiz Haziran ayı içerisinde 97, Temmuz’da 197 ve gün itibariyle Ağustos’ta ise 168 araca servis hizmeti verdik. Gelen araçların yüzde 98’lik bölümü mekanik destek aldı” dedi.

Yetkili satıcı ve servis halkasına yeni bir nefer daha eklemekten son derece mutlu ve umutlu olduklarını dile getiren Scania Saha Satış ve Lojistik Müdürü Selçuk Ahmet Aksakal, Flash Otomotiv’e özellikle satış sonrası hizmetler konusunda müşteri beklediklerini ifade etti. Selçuk Aksakal, “Büyük potansiyeli olan bu bölgeden yüzde 15’lik bir pay beklentimiz var. Flash Otomotiv ile bu ortaklığı, kendilerinin sahip oldukları geçmiş başarılarından ötürü tercih ettik. Net bir hedef koymaktansa, şirket ve bayilerimiz olarak ortak bir hedefte ilerlemeyi tercih ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Muti: Günde 8 araç şimdiden giriyor

 

Scania Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Özkan Muti ise gerçekleştirdiği konuşmasında, Flash Nakil Vasıtalarının çok kısa bir sürede servise araç girişinde Türkiye ortalamasını yakaladığını ifade etti. Özkan Muti, “Servislerimize günlük araç girişimiz 10 araç civarındadır, Flash Nakil Vasıtaları kısa sürede günlük 8 araç girişine ulaşmış durumda. Ayrıca, yedek parça satışında da Scania Gebze Servisimizi yakalamış bulunuyor. Araç parkı olarak pazarın %25’i İstanbul’da bulunmaktadır. Flash Nakil Vasıtalarının bu başarısını artırarak devam edeceğini inanıyoruz.” dedi.

Flash Nakil Vasıtaları böylesine başarılı ve kapsamlı bir tesisin inşasını tamamlamakla kalmadı aynı zamanda resmi açılışını gerçekleştirmeden hızlı bir şekilde satışlara başlarken servis giriş rakamları ile de fark yarattı. Flash Nakil Vasıtaları tüm bu başarılarını ise, müşterisi Pefter Madeni Yağlar ve Rüştü Demirkaya’ya gerçekleştirdiği teslimat töreni ile kutladı.

 

Demirkaya’ya 1 R 420 CA 4*2 çekici

 

Uzun yıllardır Gazete Nakliye işi gerçekleştiren Demirkaya’lara 1 adet R 420 CA 4*2 çekici teslim edildi. Teslimat töreni sırasında bir konuşma yapan Mehmet Demirkaya tercih nedenlerini Scania’nın düşük yakıt tüketimi, sağlamlık ve konfor özelliklerinden kaynaklandığını açıkladı.

 

Pefter Madeni Yağlar’a Scania P380 CB 8X2

 

Pefter Madeni Yağlar ise 1991 yılında kurulmuş ve ürün portföyünde endüstriyel amaçlı madeni yağ ve gresler, otomotiv motor yağları, deniz dizel yağları, tekstil yağları ve antifrizler yer almakta. Pefter Madeni Yağlar da, ürünlerini güvenli bir şekilde taşımak için Scania’yı tercih etti ve Scania P380 CB 8X2 çekiciyi gerçekleştirilen tören ile teslim aldı. Törene katılan Petfer Madeni Yağlar Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Sarı Mehmetoğlu, taşımacılığını yaptıkları ürünlerin tehlikeli yük tanımına girdiğini hatırlatarak, “Üretimini ve taşımacılığını gerçekleştirdiğimiz bu ürünler özel sınıfa girmektedir ve ayrı bir önem içermektedir. Scania’nın sınıfında en yüksek güvenlik donanımına sahip araç olduğunu bildiğimiz için tercihimizi hiç zorlanmadan bu marka üzerine kullandık. Scania’nın kaliteli ürün ve servis destek hizmeti bu kararımızda etkili oldu” dedi. 

Flash Nakil Vasıtaları, Scania ve Krone ile gerçekleştirdiği başarılı işbirliği, uzun yıllardan gelen otomotiv tecrübesi ile Hadımköy’deki tesisinde ilk satışı için yaptığı teslimat törenine yenilerini eklemeye devam edeceğinin sinyallerini verdi.

LOJİPORT

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.