Fiat pazar liderliğini sürdürüyor

Fiat pazar liderliğini sürdürüyor

 Tofaş bünyesindeki Fiat, 2011 yılının Ocak-Temmuz döneminde toplamda 73 bin adedin üzerinde binek otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleştirerek...

 

Tofaş bünyesindeki Fiat, 2011 yılının Ocak-Temmuz döneminde toplamda 73 bin adedin üzerinde binek otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleştirerek “Türkiye’nin en çok tercih edilen otomotiv markası” olmaya devam etti.

Bu yılın ilk 7 aylık döneminde binek otomobil+hafif ticari araç satışlarını % 52 oranında artıran Fiat, ulaştığı % 15.2’lik payla da toplam ulusal pazardaki liderliğini sürdürdü.

Ocak-Temmuz 2011 döneminde elde ettiği % 26.2’lik payla ise hafif ticari araç pazarının da tartışmasız lideri konumundaki Fiat, Temmuz ayında da 5474 adetle en fazla hafif ticari araç satışı gerçekleştiren marka oldu.

Türk otomotiv sanayinin öncü kuruluşu Tofaş bünyesindeki Fiat, 2011 yılının Ocak-Temmuz döneminde toplamda 73.691 adet binek otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleştirerek “Türkiye’nin en çok tercih edilen otomotiv markası” olmaya devam etti. Bu yılın ilk 7 aylık döneminde binek otomobil+hafif ticari araç satışlarını % 52 oranında artıran Fiat, ulaştığı % 15.2’lik payla da toplam ulusal pazardaki liderliğini sürdürdü. Fiat, aynı dönemde elde ettiği % 26.2’lik payla ise hafif ticari araç pazarının da tartışmasız lideri konumunda.

Fiat, Ocak-Temmuz 2011 döneminde 34.135 adedi binek otomobil, 39.556 adedi ise hafif ticari araç olmak üzere toplamda 73.691 adetlik toplam satış gerçekleştirdi. Fiat, 2011 yılının ilk 7 aylık döneminde, binek otomobil satışlarını geçen yılın aynı dönemine göre % 70 oranında artırmayı başardı. Aynı dönemde Fiat, hafif ticari araç satışlarını ise % 39 oranında artırdı.

Temmuzda da en fazla hafif ticari araç satışı gerçekleştiren marka oldu

Fiat, Temmuz ayında ise 4164 adedi binek otomobil,  5474 adedi hafif ticari araç olmak üzere toplamda 9638 adet satış gerçekleştirdi. Fiat, Temmuz ayında da % 28.2’lik payla hafif ticari araç pazarının en çok tercih edilen markası oldu.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.