EPDK'dan 'doğalgaz taşıma' kararı

EPDK'dan 'doğalgaz taşıma' kararı

EPDK tarafından, doğalgaz tedarikçisi ve ihracatçısı şirketlerin doğalgazın taşınacağı güne yönelik taşıma bildirimini, en erken 7, en geç 1 gün önce saat 16.45'e kadar BOTAŞ'a yapması kararlaştırıldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK), Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandığı karara göre, transit giriş noktalarında yapılacak doğalgaz taşıma miktarına ilişkin bildirimler, BOTAŞ ile transit boru hattı işletmecisi arasında yapılan "Bağlantılı Sistem Teslim Sözleşmesi" çerçevesinde belirlenen zaman aralığında gerçekleştirilecek.

Bu zaman aralığında herhangi bir değişiklik olması durumunda, değişiklik, uygulamadan en geç 15 gün önce Elektronik Bülten Tablosu (EBT) üzerinden BOTAŞ tarafından duyurulacak.

BOTAŞ, transit giriş noktalarında yapılan taşıma miktarı bildirimini, Bağlantılı Sistem Teslim Sözleşmesi gereğince düzenleme hakkına sahip olacak.

Doğalgaz tedarik ve ihraç eden şirketler, doğalgazın taşınacağı gün için yapacağı taşıma miktarı bildirimini en erken 7, en geç 1 gün önce saat 16.45'e kadar EBT üzerinden BOTAŞ'a iletecek.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.