Ekol Lojistik’e çevreci belge

Ekol Lojistik’e çevreci belge

Yükleri bir yerden diğerine en verimli, zamanında, düşük maliyetli ve çevre dostu biçimde taşımak için intermodal taşımacılığı kullanan Ekol Lojistik;...

Yükleri bir yerden diğerine en verimli, zamanında, düşük maliyetli ve çevre dostu biçimde taşımak için intermodal taşımacılığı kullanan Ekol Lojistik; İtalya Trieste Limanı ile Almanya Mannheim Dussbahnhof arasındaki mesafeyi, 2008 yılında geliştirdiği blok tren projesiyle, karayolunu kullanmadan kat ediyor. Bu uygulamayla; kaynakların hızla tükendiği günümüz dünyasında, her seferde araç başına 1600 litre yakıt tasarrufu sağlayan Ekol Lojistik, Ekim 2008 ? Şubat 2011 tarihleri arasında gerçekleştirdiği blok tren seferleriyle toplamda; 160.620 ağaç, yani 402 hektar ormanı korumuş oldu. Ekol Lojistik,2011 yılında gerçekleştirmeyi planladığı 500 sefer ile toplamda 80.000.000 km daha az kara yolu kullanmış; yani dünyanın çevresinin gereksiz yere iki kere dolaşmamış olacak. Gerçekleştirilecek olan 500 sefer; 1 milyar 333 milyon 573 bin 102 megajoule enerji, 88 bin 320 ton CO2, 25 milyon 600 bin litre yakıt, 63 bin 550kg HC, 413 bin 784 kg Nox tasarrufu sağlanacağı anlamına geliyor.

Sera gazı etkisine karşı mücadele, daha az kirletici madde salınımı, gürültü kirliliğinin azaltılması, daha az CO2 izi, enerji tasarrufu sağlanması nedenleriyle intermodel taşımacılığı tercih eden ve daha yeşil bir gelecek için blok tren projesini geliştiren Ekol Lojistik; İngiltere ? Fransa arasındaki taşımaları için ise, demiryolu ağıyla güçlü bir çevre desteği sağlayan ve her biri 32 adet dorseyi çekicisiyle beraber taşıyan 15 vagondan oluşan özel treniyle karbon salınımını azaltmayı amaçlayan Euro Tunnel ile çalışıyor.

 İngiltere ? Fransa arasında karşılıklı tren seferleriyle optimum maliyetli ve çevre dostu ulaşım hattıyla hizmet veren Euro Tunnel, çevreyi koruyan bu taşıma modelini kullanarak; 2010 yılı içerisinde 236 ton CO2 tasarrufu sağlayan Ekol Lojistik?e teşekkür belgesi sundu.

Ekol Lojistik Genel Müdürü Umur Özkal, Euro Tunnel teşekkür belgesiyle ilgili olarak; ?Çevre dostu taşımacılık şekillerine ağırlık verdiğimiz bu dönemde, Euro Tunnel gibi önemli bir kaynağın bize teşekkür belgesi sunmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde de yine bu taşımacılık modelleri üzerinde sağladığımız tasarruf miktarlarını artırmak için çalışacağız.? dedi.

Ekol Lojistik Hakkında:

1990 yılında faaliyetlerine başlayan Ekol, daha ilk günden itibaren dünya çapında bir marka olmayı hedefleyerek yola koyulmuştur. Uluslararası taşımacılıkta yük organizasyonu ile başlanılan noktadan, üçüncü parti entegre lojistik hizmetleri sunan bütünleşik bir yapıya ulaşmıştır. Ekol bugün yarattığı know-how, kalifiye insan kaynakları ve ileri teknoloji uygulamalarıyla çok farklı sektörlerde bulunan yerli ve yabancı müşterilerine entegre lojistik hizmetleri ve tedarik zinciri çözümleri tasarlamakta ve sunmaktadır.

Türkiye ve Avrupa?da en yeni teknoloji ile donatılmış dağıtım merkezleri, genç ve çevreci araç filosuyla, yeni ekonominin gereksinim duyduğu her türlü hizmeti bütünleşik bir şekilde, uluslararası arenada sunabilen Ekol; taşımacılık, depo yönetimi, dış ticaret ve tedarik zinciri yönetimi çözümlerini müşterilerine sunmaktadır. Ekol, 400.000 m2 kapalı alanı aşan dağıtım merkezleri; 600 treyler, 450 çekici, 100 hafif ticari araç olmak üzere 1.150 araçlık filosu ve 2.500?ün üzerinde çalışanıyla Türkiye?nin ve Avrupa?nın öncü entegre lojistik hizmet sağlayıcıları arasında yer almaktadır.  

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.