Ekol, hizmet kalitesini tescil ediyor

Ekol, hizmet kalitesini tescil ediyor

Ekol müşterilerine sunduğu hizmet kalitesini garanti altına alan yeni proje logosu “Operated by Ekol”ü kullanıma aldı.24 Haziran 2011, İstanbul; ...

Ekol müşterilerine sunduğu hizmet kalitesini garanti altına alan yeni proje logosu “Operated by Ekol”ü kullanıma aldı.

24 Haziran 2011, İstanbul;  Ekol’ün tüm iş birliği içinde olduğu müşterilerine; tedarikçilerine ve tüm sosyal paydaşlarına verdiği sınırsız hizmet;  üstün servis kalitesi ve öncü yaklaşımı  yeni kullanıma aldığı proje logosu ile tescilleniyor.

“Operated by Ekol” adı verilen bu yeni logo; sarı, mavi, yeşil, kırmızı ve mor renklerden oluşan bir el figürü şeklinde tasarlandı. Ekol'ün müşterilerine hizmet verdiği her noktada kullanılması hedeflenen bu proje logosunda renkler yardımıyla Ekol'ün farklı hizmet gruplarına yaklaşımı tanımlanıyor.  

Müşterileriyle temasta olacakları her noktada bu proje logosunu kullanmayı hedeflediklerini belirten Ekol Lojistik Genel Müdürü Umur Özkal “Hali hazırda sahip olduğumuz Ekol logomuzun yanına iş süreçlerimize bakış açımızı daha net bir biçimde anlattığımız yeni proje logomuzu ekledik. Önümüzdeki 5 yıl içersinde hizmet verdiğimiz bütün müşterilerimizin ambalajlarında; vitrinlerinde, dükkan kapılarında bu logomuzun yer almasını hedefliyoruz. Bu proje logosu bizim hizmet kalitemizin bir garantisidir” dedi.

Logoda kullanılan sarı renk “insan ve teknoloji”yi simgeliyor. Teknolojinin logoda avuç içinde gösterilmesi; Ekol'ün iş süreçlerini en yüksek teknoloji ekseninde tasarlamasından kaynaklanmaktadır.

Ekol, bütün “taşımacılık” operasyonlarında öncelikle çevreye karşı sorumluluğunu göz önünde bulundurmaktadır ve bu anlamda yarattığı çevreci taşımacılık çözümleriyle gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için üzerine düşeni yapmaktadır. Bu hizmeti betimlemek için en uygun renk huzuru ve doğayı simgeleyen yeşildir.

Ekol, “Depolama” süreçlerinde hedeflenen en düşük kaynak tüketimiyle, en yüksek verimi sağlamaktır. Bu kusursuz sistemi yaratmak da ancak en iyiyi yaratmak için kararlı ve azimli bir ekiple mümkündür. Kırmızı rengin vurguladığı "kararlılık" ve "azim" Ekol'ün depo yönetiminde benimsediği prensiplerin temellerini oluşturmaktadır.

Renk skalasında "sınırsızlığı" ve "özgürlüğü" temsil eden renk olan mavi, Ekol'ün hizmet alanlarından “Gümrük ve Dış Ticaret” ile özdeşleşmiştir. Çünkü Ekol bu alanda sınırsız hizmet kalitesini benimsemiştir. Ekol, Dış Ticaret alanında hizmet verdiği müşterilerine üretim ve satış haricinde bütün hizmetleri sağlamakta, onlara direkt olarak işlerine odaklanmaları için fırsatlar yaratmaktadır.

Mor renk "itibar"ı simgelemektedir. Bu anlamda Türkiye'de yeni gelişmekte olan bir sektör olan “e-Ticaret” alanındaki müşterilerine sunduğu hizmetlerle Ekol kendini geliştirirken; müşterilerine değer katmakta ve e-Ticaret'in Türkiye’de hak ettiği itibarı kazanmasında önemli bir rol oynamaktadır.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.