ECS, İskandinavya yollarını Renault Trucks performansıyla aşacak

ECS, İskandinavya yollarını Renault Trucks performansıyla aşacak

İskandinav ülkelerine kara taşımacılığı konusunda uzmanlaşan ECS Uluslararası Nakliyat, teslim aldığı 10 adet Renault Trucks T serisi çekici ile filosunu güçlendirdi.

1995 yılından günümüze uzanan taşımacılık deneyimleri ile 2006 yılında kurulan ECS Uluslararası Nakliyat’ın operasyonları, neredeyse yüzde yüz İskandinav ülkeleri ağırlıklı olarak devam ediyor. Yol ve ilkim koşulları zorlu olan bu rotalarda Renault Trucks çekicilerin verimliliğinden çok memnun olan ECS, yeni yatırımları ile 10 adet Renault Trucks T 460, X-Low 4x2 çekicilerini teslim alıyor.

ECS Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Avni Akyüz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Akyüz, yeni araçlarını Koçaslanlar Otomotiv Hadımköy tesisinde teslim alırken Koçaslanlar Otomotiv Genel Müdürü Mesut Süzer ve Hadımköy Şube Müdürü Ahmet Sezer de teslimatta bulundular.

Otomotiv yedek parça, makine, gemi sanayi, kimyasal maddeler gibi pek çok yük için parsiyel taşımacılık yapan ECS Uluslararası Nakliyat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Avni Akyüz; “İlk Renault Trucks çekicilerimizi 2016 yılında teslim almıştık ve sonrasında düzenli alımlarımıza devam ettik. Yeni araçlarımız dahil toplam 37 adet araçla filomuzun yüzde 85’i Renault Trucks çekicilerden oluşuyor. Memnuniyetimiz doğrultusunda tek markalı filoya sahip olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Böylece sağladığımız operasyonel kolaylık ile verimliliğimizi de artırıyoruz” diye belirtti.

avni-akyuz-yasar-akyuz.jpg

SOLDA: ECS Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Akyüz, (sağda) ECS Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Avni Akyüz

Akyüz, filolarında 800 bin km’de olan Renault Trucks Premium çekicilerini halen kullandıklarına değindi; “Yüksek kilometrelerine rağmen bu araçlarımızda hiçbir sorun yaşamadık. Normalde filomuzu genç tutmaya özen gösteriyoruz ancak performansta düşüş ve araçlarda sorun yaşamadığımız sürece de yenileme yapmaya gerek olmuyor.”

Renault Trucks T çekicilerin yakıt tasarrufu yüksek

Zorlu yol ve hava koşullarında yakıt maliyetinin önemine dikkat çeken ECS Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Akyüz ise; “11 litre motora sahip Renault Trucks çekicilerimizin sunduğu yakıt tasarrufu, maliyet tablolarımıza olumlu yansıyor. Koçaslanlar Otomotiv’den aldığımız düzenli servis hizmetinin de etkisiyle yakıt tasarrufunu her zaman en optimum noktada tutabiliyoruz” dedi.

Araçlarımızın hepsi, X-Low

Yaşar Akyüz, parsiyel taşımacılığa yönelik mega treyler kullandıkları için Renault Trucks T serisi çekicilerini X-Low olarak tercih ettiklerini belirtti. Maksimum yük taşımacılığı sağlamak üzere bu tercihleri ile avantaj elde ettiklerine değindiler.

Avni Akyüz, son olarak 2018’den bu yana düzenli olarak Renault Trucks yetkili bayi Koçaslanlar Otomotiv’den satış sonrası için hizmet aldıklarını ifade etti; “Filoların çok iyi bildiği bir konu ancak yine de belirtmek isteriz. Araç performansı ve verimliliği kadar üreticilerin satış sonrası hizmetleri de lojistik sektörü için hayati önem taşır. Araç ne kadar iyi olursa olsun satış sonrası hizmetler ile desteklenmediğinde bir değeri olmuyor. Aksama olmadan yükümüzü ulaştırmak için zorlu süreçlerimiz var. Bu süreçlerde kesinti yaşanmaması için araçlarımıza büyük rol düşüyor. Renault Trucks ve Koçaslanlar Otomotiv’den aldığımız hızlı ve özenli bakım-onarım hizmetleri sayesinde yolumuzdan hiç geri kalmıyoruz.”

renault-trucks-ecs-uluslararas-nakliyat-teslimat-go-rsel-2.jpgKoçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan ise; “Araç performansı, satış ve satış sonrası hizmetlerinden duyduğu memnuniyet sebebiyle Renault Trucks ve Koçaslanlar Otomotiv’i tercih eden ECS Uluslararası Nakliyat’a teşekkür ederiz. Filosunun yüzde 85’i Renault Trucks araçlardan oluşan ECS, satış sonrası hizmetlerini de düzenli olarak Koçaslanlar Otomotiv’den alıyor. İstikrarlı tercihlerinde, Koçaslanlar’ın özellikle satış sonrası hizmetlerindeki “Mutlak Müşteri Memnuniyeti” anlayışının da etkili olduğunu biliyoruz. Her zaman sağlıklı bir satış sonrası hizmet sunabilmek için müşterilerimizi anlayarak, güven hissini oluşturarak çözümler sunuyoruz. Müşterilerimize kalıcı avantaj sunmak ve onların işletme maliyetlerini düşürmek üzere yaptığımız tüm çalışmaların ECS Uluslararası Nakliyat’ta olduğu gibi düzenli alımlar ile takdir edilmesi, motivasyonumuz oluyor” şeklinde açıklamada bulundu.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.